Event
|
Race
|
Winner
|
Second
|
Third
|
Ref
|
CAC Track African Championships[1] Egypt 10–14 January 2024 CC
|
Elimination Race
|
Yacine Chalel Ebtissam Mohamed
|
Hamza Megnouche S'Annara Grove
|
Youssef Abou el-Hassan Nesrine Houili
|
|
Individual Pursuit
|
Mahmoud Bakr S'Annara Grove
|
Lotfi Tchambaz Nesrine Houili
|
Salah Cherki Danielle Van Niekerk
|
|
Keirin
|
Jean Spies Ainslii de Beer
|
Mitchell Sparrow S'Annara Grove
|
Mohamed-Nadjib Assal Gripa Tombrapa
|
|
Omnium
|
Mahmoud Bakr Ebtissam Mohamed
|
Daniyal Mathews S'Annara Grove
|
Lotfi Tchambaz Danielle Van Niekerk
|
|
Points Race
|
Mohamed-Nadjib Assal Ebtissam Mohamed
|
Hamza Megnouche S'Annara Grove
|
Sayed Elkadia Ainslii de Beer
|
|
Scratch
|
Mahmoud Bakr Ebtissam Mohamed
|
Zaki Boudar Danielle Van Niekerk
|
Youssef Abou el-Hassan Gripa Tombrapa
|
|
Sprint
|
Jean Spies Shahd Mohamed
|
Mitchell Sparrow Gripa Tombrapa
|
Hussein Emad Hassan Tawakalt Yekeen
|
|
Time Trial
|
Johannes Myburgh Shahd Mohamed
|
El Khacib Sassane Grace Ayuba
|
Hussein Emad Hassan Nesrine Houili
|
|
Madison
|
Mohamed-Nadjib Assal Salah Cherki S'Annara Grove Danielle Van Niekerk
|
Youssef Abou el-Hassan Mahmoud Bakr Ebtissam Mohamed Nada Aboubalash
|
Lotfi Tchambaz Zaki Boudar Mentalla Belal Aya Mohamed
|
|
Team Sprint
|
Jean Spies Johannes Myburgh Mitchell Sparrow Ebtissam Mohamed Nada Aboubalash Shahd Mohamed
|
Sayed Elkadia Hussein Emad Hassan Mahmoud Elimbabi Tawakalt Yekeen Gripa Tombrapa Grace Ayuba
|
El Khacib Sassane Mohamed-Nadjib Assal Zaki Boudar
|
|
Team Pursuit
|
Lotfi Tchambaz El Khacib Sassane Yacine Chalel Salah Cherki Ebtissam Mohamed Nada Aboubalash Rehab Elsherbini Aya Mohamed
|
Youssef Abou el-Hassan Mahmoud Bakr Sayed Elkadia Omar Elsaid Tawakalt Yekeen Gripa Tombrapa Grace Ayuba Patience Otuodung
|
|
|
2024 UEC European Track Championships[2] Egypt 10–14 January 2024 CC
|
Elimination Race
|
Tobias Hansen Lotte Kopecky
|
William Tidball Lea Lin Teutenberg
|
Jules Hesters Jessica Roberts
|
|
Individual Pursuit
|
Daniel Bigham Josie Knight
|
Charlie Tanfield Franziska Brauße
|
Rasmus Pedersen Anna Morris
|
|
Keirin
|
Harrie Lavreysen Lea Friedrich
|
Mateusz Rudyk Emma Finucane
|
Stefano Moro Hetty van de Wouw
|
|
Omnium
|
Ethan Hayter Anita Stenberg
|
Niklas Larsen Neah Evans
|
Fabio Van den Bossche Valentine Fortin
|
|
Points Race
|
Niklas Larsen Lotte Kopecky
|
Sebastián Mora Anita Stenberg
|
Oscar Nilsson-Julien Jarmila Machačová
|
|
Scratch
|
Iúri Leitão Clara Copponi
|
Tim Wafler Lani Wittevrongel
|
Tobias Hansen Martina Fidanza
|
|
Sprint
|
Harrie Lavreysen Emma Finucane
|
Mateusz Rudyk Lea Friedrich
|
Mikhail Iakovlev Emma Hinze
|
|
Time Trial
|
Matteo Bianchi Katy Marchant
|
Daan Kool Taky Marie-Divine Kouamé
|
Melvin Landerneau Pauline Grabosch
|
|
Madison
|
Roger Kluge Theo Reinhardt Valentine Fortin Marion Borras
|
Thomas Boudat Donavan Grondin Katrijn De Clercq Lotte Kopecky
|
Michael Mørkøv Theodor Storm Elisa Balsamo Vittoria Guazzini
|
|
Team Sprint
|
Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Lea Friedrich Pauline Grabosch Emma Hinze
|
Florian Grengbo Sébastien Vigier Rayan Helal Emma Finucane Katy Marchant Sophie Capewell
|
Rafał Sarnecki Daniel Rochna Mateusz Rudyk Steffie van der Peet Kyra Lamberink Hetty van de Wouw
|
|
Team Pursuit
|
Daniel Bigham Ethan Hayter Charlie Tanfield Ethan Vernon Elisa Balsamo Martina Fidanza Vittoria Guazzini Letizia Paternoster
|
Carl-Frederik Bévort Tobias Hansen Niklas Larsen Rasmus Pedersen Megan Barker Josie Knight Anna Morris Jessica Roberts
|
Davide Boscaro Simone Consonni Francesco Lamon Jonathan Milan Franziska Brauße Lisa Klein Lena Reißner Laura Süßemilch
|
|
Six Days of Bremen[3] Germany 12–15 January 2024 CL2
|
Madison
|
Roger Kluge Theo Reinhardt Lea Lin Teutenberg Franziska Brauße
|
Yoeri Havik Jan-Willem van Schip Lucy Nelson Nora Tveit
|
Nils Politt Lindsay De Vylder Léna Mettraux Cybèle Schneider
|
|
Sprint
|
Robert Förstemann Alessa-Catriona Pröpster
|
Kenneth Meng Lara-Sophie Jäger
|
Matt Rotherham Rhian Edmunds
|
|
Six Days of Berlin[4] Germany 26–27 January 2024 CL1
|
Men's Madison
|
Jan-Willem van Schip Yoeri Havik
|
Roger Kluge Theo Reinhardt
|
Moritz Malcharek Moritz Augenstein
|
|
Men's Sprint
|
Mateusz Rudyk
|
Robert Förstemann
|
Roy van den Berg
|
|
2024 UCI Track Cycling Nations Cup I[5] Australia 2–4 February 2024 CDN
|
Elimination Race
|
Dylan Bibic Ally Wollaston
|
Blake Agnoletto Jennifer Valente
|
Grant Koontz Jessica Roberts
|
|
Keirin
|
Azizulhasni Awang Mina Sato
|
Shinji Nakano Katy Marchant
|
Kaiya Ota Lauriane Genest
|
|
Omnium
|
Dylan Bibic Ally Wollaston
|
Elia Viviani Katie Archibald
|
Lindsay De Vylder Jennifer Valente
|
|
Sprint
|
Kaiya Ota Emma Hinze
|
Matthew Richardson Mina Sato
|
Matthew Glaetzer Mathilde Gros
|
|
Madison
|
Aaron Gate Campbell Stewart Katie Archibald Elinor Barker
|
Roger Kluge Theo Reinhardt Georgia Baker Alexandra Manly
|
Josh Tarling Oliver Wood Jennifer Valente Lily Williams
|
|
Team Pursuit
|
Josh Tarling William Tidball Rhys Britton Charlie Tanfield Bryony Botha Ally Wollaston Samantha Donnelly Emily Shearman
|
Conor Leahy Kelland O'Brien Katie Archibald Elinor Barker Josie Knight Anna Morris
|
Francesco Lamon Elia Viviani Davide Boscaro Filippo Ganna Georgia Baker Alexandra Manly Sophie Edwards Chloe Moran
|
|
Team Sprint
|
Matthew Glaetzer Leigh Hoffman Matthew Richardson Sophie Capewell Emma Finucane Katy Marchant
|
Yoshitaku Nagasako Yuta Obara Kaiya Ota Bao Shanju Guo Yufang Yuan Liying
|
Jack Carlin Ed Lowe Hamish Turnbull Ellesse Andrews Shaane Fulton Rebecca Petch
|
|
2024 Oceania Track Championships[6] New Zealand 14–18 February 2024 CC
|
Elimination Race
|
Aaron Gate Ally Wollaston
|
Graeme Frislie Bryony Botha
|
Joel Douglas Keira Will
|
|
Individual Pursuit
|
Aaron Gate Bryony Botha
|
Marshall Erwood Emily Shearman
|
John Carter Nicole Shields
|
|
Points Race
|
Aaron Gate Ally Wollaston
|
George Jackson Michaela Drummond
|
Keegan Hornblow Emily Shearman
|
|
Scratch
|
Kelland O'Brien Ally Wollaston
|
George Jackson Emily Shearman
|
Marshall Erwood Sally Carter
|
|
Sprint
|
Matthew Richardson Kristina Clonan
|
Leigh Hoffman Shaane Fulton
|
Sam Dakin Alessia McCaig
|
|
Time Trial
|
Thomas Cornish Kristina Clonan
|
Byron Davies Shaane Fulton
|
Nick Kergozou Alessia McCaig
|
|
Madison
|
Aaron Gate Tom Sexton Bryony Botha Michaela Drummond
|
George Jackson Bailey O'Donnell Samantha Donnelly Ally Wollaston
|
Joel Douglas Keegan Hornblow Claudia Marcks Keira Will
|
|
Team Pursuit
|
Daniel Bridgwater Keegan Hornblow George Jackson Tom Sexton Bryony Botha Ally Wollaston Michaela Drummond Emily Shearman Nicole Shields
|
John Carter Graeme Frislie Conor Leahy Liam Walsh Sally Carter Claudia Marcks Sophie Marr Keira Will
|
Kyle Aitken Marshall Erwood Nick Kergozou Bailey O'Donnell Joel Douglas Hannah Bayard Belle Judd Georgia Simpson Bee Townsend
|
|
Team Sprint
|
Daniel Barber Byron Davies Ryan Elliott Alessia McCaig Molly McGill Kalinda Robinson
|
Liam Cavanagh Jaxson Russell Patrick Clancy Sophie De Vries Shaane Fulton Rebecca Petch
|
Finn Carpenter Sam Gallagher Maxwell Liebeknecht Deneaka Blinco Tomasin Clark Sophie Watts
|
|
2024 Asian Track Cycling Championships[7] India 21–26 February 2024 CC
|
Elimination Race
|
Shunsuke Imamura Yumi Kajihara
|
Nikita Tsvetkov Lee Sze Wing
|
Ramis Dinmukhametov Huang Ting-ying
|
|
Individual Pursuit
|
Shoi Matsuda Maho Kakita
|
Mohammad al-Mutaiwei Menghan Zhou
|
Ng Pak-hang Rinata Sultanova
|
|
Keirin
|
Kento Yamasaki Nurul Izzah
|
Zhiwei Li Mengqi Tong
|
Yung Tsun Ho Anis Amira Rosidi
|
|
Omnium
|
Eiya Hashimoto Yumi Kajihara
|
Bernard Van Aert Liu Jiali
|
Kai Kwong Tso Lee Sze Wing
|
|
Points Race
|
Naoki Kojima Tsuyaka Uchino
|
Alisher Zhumakan Margarita Misyurina
|
Mow Ching Yin Leung Bo Yee
|
|
Scratch
|
Terry Yudha Kusuma Liu Jiali
|
Shunsuke Imamura Lee Sze Wing
|
Kim Hyeon-seok Mizuki Ikeda
|
|
Sprint
|
Yuta Obara Lijuan Wang
|
Zhiwei Li Mengqi Tong
|
Muhammad Shah Firdaus Sahrom Nurul Izzah
|
|
Time Trial
|
Zhiwei Li Nurul Izzah
|
Minato Nakaishi Hwang Hyeon-seo
|
Kirill Kurdidi Shuyan Luo
|
|
Madison
|
Shunsuke Imamura Kazushige Kuboki Tsuyaka Uchino Maho Kakita
|
Bernard Van Aert Terry Yudha Kusuma Olga Zabelinskaya Nafosat Kozieva
|
Alisher Zhumakan Ramis Dinmukhametov Leung Wing Yee Lee Sze Wing
|
|
Team Pursuit
|
Kazushige Kuboki Naoki Kojima Shoi Matsuda Eiya Hashimoto Tsuyaka Uchino Maho Kakita Mizuki Ikeda Yumi Kajihara
|
Yang Yang Zhengyu Pei Haiao Zhang Jinyan Zhang Hongjie Zhang Susu Wang Xiaoyue Wang Suwan Wei
|
Alisher Zhumakan Ramis Dinmukhametov Ilya Karabutov Dmitriy Noskov Song Min-ji Kim Min-jeong Kang Hyun-kyung Lee Eun-hee
|
|
Team Sprint
|
Yuta Obara Kento Yamasaki Minato Nakaishi Fei Zhou Mengqi Tong Lijuan Wang
|
Ridwan Sahrom Fadhil Zonis Umar Hasbullah Nurul Izzah Anis Amira Rosidi Aliana Azizan
|
Zhiheng Jin Zhiwei Li Liu Kuan Hwang Hyeon-seo Kim Hae-un Cho Sun-young
|
|
Life's an Omnium Reversed[8] Switzerland 29 February 2024 CL2
|
Women's Elimination Race
|
Michelle Andres
|
Anna Kolyzhuk
|
Fabienne Jährig
|
|
Women's Madison
|
Aline Seitz Michelle Andres
|
Janice Stettler Cybèle Schneider
|
Fabienne Jährig Hanna Dopjans
|
|
Men's Omnium
|
Simon Vitzthum
|
Alex Vogel
|
Valère Thiébaud
|
|
Women's Scratch
|
Arina Korotieieva
|
Anna Kolyzhuk
|
Yelyzaveta Holod
|
|
Troféu Internacional de Pista Artur Lopes[9] Portugal 2–3 March 2024 CL2
|
Points Race
|
Iúri Leitão Daniela Campos
|
Ivo Oliveira Lily Plante
|
Fernando Nava María Gaxiola
|
|
Men's Keirin
|
Mateusz Rudyk
|
Stefano Moro
|
Stefano Minuta
|
|
Men's Madison
|
João Matias Iúri Leitão
|
Robin Juel Skivild Conrad Haugsted
|
Ricardo Peña Salas Fernando Nava
|
|
Omnium
|
Ivo Oliveira Maria Martins
|
Iúri Leitão Eukene Larrarte
|
Erik Martorell Eva Anguela Yágüez
|
|
Women's Scratch
|
Maria Martins
|
Eukene Larrarte
|
Laura Rodríguez Cordero
|
|
Men's Sprint
|
Mateusz Rudyk
|
Stefano Moro
|
José Moreno Sánchez
|
|
2024 UCI Track Cycling Nations Cup II[10] Hong Kong 15–17 March 2024 CDN
|
Elimination Race
|
William Perrett Yumi Kajihara
|
Jules Hesters Anita Stenberg
|
Graeme Frislie Yareli Acevedo
|
|
Keirin
|
Mikhail Iakovlev Lijuan Wang
|
Jair Tjon En Fa Lea Friedrich
|
Kento Yamasaki Riyu Ohta
|
|
Omnium
|
Aaron Gate Yumi Kajihara
|
Oscar Nilsson-Julien Tsuyaka Uchino
|
Naoki Kojima Lara Gillespie
|
|
Sprint
|
Kaiya Ota Emma Finucane
|
Matthew Richardson Mathilde Gros
|
Nicholas Paul Lea Friedrich
|
|
Madison
|
Aaron Gate Campbell Stewart Maho Kakita Tsuyaka Uchino
|
Sebastián Mora Albert Torres Bryony Botha Emily Shearman
|
Eiya Hashimoto Kazushige Kuboki Marit Raaijmakers Lisa van Belle
|
|
Team Pursuit
|
Tobias Hansen Robin Juel Skivild Lasse Norman Leth Frederik Rodenberg Bryony Botha Emily Shearman Samantha Donnelly Nicole Shields
|
Naoki Kojima Eiya Hashimoto Kazushige Kuboki Shoi Matsuda Lara Gillespie Mia Griffin Kelly Murphy Alice Sharpe
|
Campbell Stewart Tom Sexton Keegan Hornblow George Jackson Mizuki Ikeda Yumi Kajihara Maho Kakita Tsuyaka Uchino
|
|
Team Sprint
|
Thomas Cornish Leigh Hoffman Matthew Richardson Sophie Capewell Emma Finucane Katy Marchant
|
Yoshitaku Nagasako Yuta Obara Kaiya Ota Lea Friedrich Pauline Grabosch Emma Hinze
|
Guo Shuai Qi Liu Yu Zhou Bao Shanju Guo Yufang Yuan Liying
|
|
Nelson Mandela Bay Cup[11] South Africa 27 March 2024 CL2
|
Elimination Race
|
|
|
Dániyal Matthews
|
|
Scratch
|
|
Dániyal Matthews
|
|
|
Sprint
|
|
|
|
|
Team Sprint
|
|
|
|
|
African Shield[12] South Africa 28 March 2024 CL2
|
Keirin
|
|
|
|
|
Time Trial
|
|
|
|
|
Omnium
|
|
Dániyal Matthews
|
|
|
Good Friday racing[13] United Kingdom 29 March 2024 CL2
|
Elimination Race
|
Frank Longstaff Lucy Nelson
|
William Roberts Alžbeta Bačíková
|
David Brearley Miriam Jessett
|
|
Points Race
|
William Roberts Miriam Jessett
|
Jack Hartley Lucy Bénézet Minns
|
Andrew Brinkley Dannielle Watkinson
|
|
Scratch
|
William Roberts Jenny Holl
|
Frank Longstaff Alžbeta Bačíková
|
Andrew Brinkley Francesca Selva
|
|
Men's Sprint
|
Peter Mitchell
|
Matthew Meanwell
|
William Munday
|
|
Easter International Grand Prix[14] Trinidad and Tobago 29–31 March 2024 CL2
|
Elimination Race
|
Tariq Woods
|
Edwin Sutherland
|
Liam Trepte
|
|
Keirin
|
Ryan D'Abreau Dahlia Palmer
|
Samuel Maloney Phoebe Sandy
|
Zion Pulido Adrianna Seyjagat
|
|
Sprint
|
Zion Pulido Makaira Wallace
|
Ryan D'Abreau Dahlia Palmer
|
Kyle Caraby Phoebe Sandy
|
|
Points Race
|
Fred Meredith
|
Patton Sims
|
Edwin Sutherland
|
|
Scratch
|
Fred Meredith
|
Bradley Green
|
Patton Sims
|
|
Omnium
|
Patton Sims
|
Liam Trepte
|
Tariq Woods
|
|
Life's an Omnium Madison[15] Switzerland 5–6 April 2024 CL2
|
Madison
|
Michele Scartezzini Elia Viviani Michelle Andres Aline Seitz
|
Roy Eefting Claudio Imhof Messane Bräutigam Judith Friederike Rottmann
|
Lukas Rüegg Valère Thiébaud Cybèle Schneider Jasmin Liechti
|
|
Points Race
|
Michele Scartezzini Nafosat Kozieva
|
Elia Viviani Martina Alzini
|
Luca Bühlmann Valentina Zanzi
|
|
Scratch
|
Roy Eefting Margarita Misyurina
|
Nicolò De Lisi Aline Seitz
|
Mattia Pinazzi Ori Bash Dubinski
|
|
2024 Pan American Track Championships[16] United States 3–7 April 2024 CC
|
Elimination Race
|
Grant Koontz Jennifer Valente
|
Jordan Parra Juliana Londoño
|
Jacob Decar Yareli Acevedo
|
|
Individual Pursuit
|
Anders Johnson Emily Ehrlich
|
Chris Ernst Aranza Villalón
|
Daniel Fraser-Maraun Olivia Cummins
|
|
Points Race
|
Peter Moore Jennifer Valente
|
Bryan Gómez Victoria Velasco
|
Franco Buchanan Lily Plante
|
|
Scratch
|
Fernando Nava Jennifer Valente
|
Cristian Arriagada Pizarro Lily Plante
|
Akil Campbell Amber Joseph
|
|
Sprint
|
Nicholas Paul Daniela Gaxiola
|
Cristian Ortega Kelsey Mitchell
|
Santiago Ramírez Martha Bayona
|
|
Time Trial
|
Santiago Ramírez Martha Bayona
|
Cristian Ortega Jessica Salazar
|
David Domonoske Emily Hayes
|
|
Omnium
|
Chris Ernst Jennifer Valente
|
Juan Arango Marcela Hernández
|
Ricardo Peña Salas Yareli Acevedo
|
|
Madison
|
Grant Koontz Peter Moore Megan Jastrab Jennifer Valente
|
Fernando Nava Edibaldo Maldonado Juliana Londoño Marcela Hernández
|
Juan Arango Jordan Parra Lily Plante Ngaire Barraclough
|
|
Team Pursuit
|
David Domonoske Anders Johnson Grant Koontz Brendan Rhim Olivia Cummins Emily Ehrlich Colleen Gulick Bethany Ingram
|
Juan Arango Bryan Gómez Jordan Parra Brayan Sánchez Ngaire Barraclough Kiara Lylyk Lily Plante Anika Brants
|
Chris Ernst Cameron Fitzmaurice Daniel Fraser-Maraun Ethan Powell Yareli Acevedo Antonieta Gaxiola Lizbeth Salazar Victoria Velasco
|
|
Team Sprint
|
Rubén Murillo Kevin Quintero Santiago Ramírez Jessica Salazar Yuli Verdugo Daniela Gaxiola
|
Tyler Rorke Nick Wammes James Hedgcock Sarah Orban Kelsey Mitchell Lauriane Genest
|
Joshua Hartman Dalton Walters Evan Boone Keely Ainslie Kayla Hankins Mandy Marquardt
|
|
2024 UCI Track Cycling Nations Cup II[17] Canada 12–14 April 2024 CDN
|
Elimination Race
|
Dylan Bibic Jennifer Valente
|
Shunsuke Imamura Letizia Paternoster
|
Mark Stewart Anita Stenberg
|
|
Keirin
|
Harrie Lavreysen Ellesse Andrews
|
Jeffrey Hoogland Steffie van der Peet
|
Jack Carlin Lauriane Genest
|
|
Omnium
|
Ethan Hayter Katie Archibald
|
Kazushige Kuboki Letizia Paternoster
|
Benjamin Thomas Jennifer Valente
|
|
Sprint
|
Harrie Lavreysen Mathilde Gros
|
Jair Tjon En Fa Ellesse Andrews
|
Nicholas Paul Daniela Gaxiola
|
|
Madison
|
Lindsay De Vylder Robbe Ghys Katie Archibald Neah Evans
|
Yanne Dorenbos Jan-Willem van Schip Valentine Fortin Marion Borras
|
Ivo Oliveira Iúri Leitão Jennifer Valente Lily Williams
|
|
Team Pursuit
|
Ethan Hayter Daniel Bigham Ethan Vernon Oliver Wood Katie Archibald Jessica Roberts Josie Knight Anna Morris
|
Tuur Dens Thibaut Bernard Yoran Van Gucht Noah Vandenbranden Elisa Balsamo Chiara Consonni Martina Alzini Vittoria Guazzini
|
Thomas Boudat Thomas Denis Corentin Ermenault Valentin Tabellion Clara Copponi Valentine Fortin Marion Borras Marie Le Net
|
|
Team Sprint
|
Roy van den Berg Harrie Lavreysen Jeffrey Hoogland Kyra Lamberink Hetty van de Wouw Steffie van der Peet
|
Ed Lowe Hamish Turnbull Jack Carlin Jessica Salazar Yuli Verdugo Daniela Gaxiola
|
Tyler Rorke Ryan Dodyk James Hedgcock Marlena Karwacka Urszula Łoś Nikola Sibiak
|
|
GP Junek Velodromes[18] Czech Republic 4–5 May 2024 CL2
|
Keirin
|
Dominik Topinka Nikola Sibiak
|
Eliasz Bednarek Marlena Karwacka
|
Maciej Bielecki Paulina Petri
|
|
Omnium
|
Filip Prokopyszyn Olivija Baleišytė
|
Vitaliy Hryniv Barbora Němcová
|
Daniel Babor Alžbeta Bačíková
|
|
Points Race
|
Filip Prokopyszyn Tetyana Klimchenko
|
Kacper Majewski Barbora Němcová
|
Daniel Breuer Olivija Baleišytė
|
|
Scratch
|
Filip Prokopyszyn Olivija Baleišytė
|
Avtandil Piranishvili Hana Heřmanovská
|
Gustav Johansson Alžbeta Bačíková
|
|
Sprint
|
Eliasz Bednarek Paulina Petri
|
Ioannis Kalogeropoulos Marlena Karwacka
|
Dominik Topinka Nikola Sibiak
|
|
ASEAN Track Series (President Cup) 2[19] Malaysia 4 May 2024 CL2
|
Elimination Race
|
Park Sang-hoon Ci Hui Nyo
|
Harrif Saleh Zhen Yi Yeong
|
New Joe Lau Valencia Tan
|
|
Keirin
|
Ridwan Sahrom Nurul Izzah Izzati Mohd Asri
|
Muhammad Shah Firdaus Sahrom Yong Ann Tung
|
Ahmad Safwan Nazeri Nurul Aliana Syafika Azizan
|
|
Points Race
|
Daniel Morton Sophie Maxwell
|
New Joe Lau Zhen Yi Yeong
|
Muhammad Afiq Iskandar Hasyim Mya Wolfenden
|
|
Tel Aviv Open Championships[20] Israel 3–4 May 2024 CL2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|