FC Skanderborg
Menu
;
;
;
Kommende kampe
Maj 2022
12.
torsdag
18.00
Galten FS
2 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2009) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 974
Jutlander Bank Park
Bane 1 (Stadion)
FC Skanderborg
Jutlander Bank Park
Bane 1 (Stadion)
12.
torsdag
18.30
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2022 • Pulje 41
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Stjær B
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
12.
torsdag
18.30
FFD Kralupy
UHT
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2022 • Pulje 275
Holme Skole
FC Skanderborg
Holme Skole
12.
torsdag
18.30
tst Fodbold
UHT
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2003-04) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 336
Tilst Idrætsanlæg (tst)
tst Bane 11 (11 Mands)
FC Skanderborg
Tilst Idrætsanlæg (tst)
tst Bane 11 (11 Mands)
12.
torsdag
19.00
FC Skanderborg
livescore
3 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2003-04) 11M - forår 2022 • Pulje 302
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
FC Århus Syd
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
13.
fredag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2005) 11M - forår 2022 • Pulje 402
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
FC Horsens
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
14.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2B (2009) 11M - forår 2022 • Pulje 722
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
FC Horsens
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
14.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U12
U12 Drenge A1 (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 4
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
IF Lyseng
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
14.
lørdag
12.00
FC Aarhus Syd
UHT
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 11M - forår 2022 • Pulje 749
Egelund Idrætscenter
FC Skanderborg
Egelund Idrætscenter
14.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2B (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 516
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Lemvig GF
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
15.
søndag
09.00
Stilling IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 22
Stilling Skole
FC Skanderborg
Stilling Skole
15.
søndag
09.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 924
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Strib IF
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
15.
søndag
09.40
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 22
Stilling Skole
Solbjerg IF
Stilling Skole
15.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U7
U7 Drenge øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 5
CASA Arena Horsens
FC Skanderborg
CASA Arena Horsens
15.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U7
U7 Drenge let øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 16
Voerladegård Stadion
Odder IGF
Voerladegård Stadion
15.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 1
Mårslet Stadion
Dronningborg B
Mårslet Stadion
15.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 31
VB Parken
Stensballe IK
VB Parken
15.
søndag
10.30
Gedved IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge let øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 16
Voerladegård Stadion
FC Skanderborg
Voerladegård Stadion
15.
søndag
10.40
Lystrup IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 1
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
15.
søndag
10.40
Erritsø GIF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 31
VB Parken
FC Skanderborg
VB Parken
15.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 560
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Hasle B
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
15.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U7
U7 Drenge øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 5
CASA Arena Horsens
FC Horsens
CASA Arena Horsens
15.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U7
U7 Drenge let øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 16
Voerladegård Stadion
Voerladegaard IF
Voerladegård Stadion
15.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 22
Stilling Skole
RB Gylling B
Stilling Skole
15.
søndag
11.20
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 1
Mårslet Stadion
VRI
Mårslet Stadion
15.
søndag
11.20
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 31
VB Parken
Vejle B
VB Parken
15.
søndag
11.30
BUF Horsens
-
Herrer
U7
U7 Drenge øvede (2015) 5M - 15/5 2022 • Pulje 5
CASA Arena Horsens
FC Skanderborg
CASA Arena Horsens
15.
søndag
12.00
Fuglebakken KFUM
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2022 • Pulje 9
Højlyngen
Bane 2
FC Skanderborg
Højlyngen
Bane 2
15.
søndag
12.00
TMG
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (2012) 8M - 15/5 2022 • Pulje 1
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
15.
søndag
13.00
Horsens fS
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2022 • Pulje 83
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
FC Skanderborg (2)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
15.
søndag
13.00
VSK Aarhus
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2009) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 974
Vejlby/Risskov Centret
Bane 12
FC Skanderborg
Vejlby/Risskov Centret
Bane 12
15.
søndag
15.00
Fr. KFUM / Fr.FF./ Taulov Skærbæk
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 487
Elbo Hallen
Normal Arena (11 mands)
FC Skanderborg
Elbo Hallen
Normal Arena (11 mands)
15.
søndag
15.00
Fr. KFUM / Fr.FF./ Taulov Skærbæk
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 487
Elbo Hallen
Bane 1
FC Skanderborg
Elbo Hallen
Bane 1
15.
søndag
15.30
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2022 • Pulje 41
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
TMG
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
15.
søndag
16.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 537
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
AGF
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
15.
søndag
16.00
FC Horsens
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - forår 2022 • Pulje 647
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2
FC Skanderborg
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2
15.
søndag
17.00
Hald Ege Efterskole
UDS
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - forår 2022 • Pulje 406
Hald Ege Efterskole Kunstgræs
FC Skanderborg
Hald Ege Efterskole Kunstgræs
16.
mandag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Fælleden - Øvre
AIA/Tranbjerg
Fælleden - Øvre
16.
mandag
19.00
Hornslet IF
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 15
Hornslet Stadion
FC Skanderborg
Hornslet Stadion
16.
mandag
19.00
Ry Fodbold
-
Kvinder
K+29
K+29 7M - Forår 2022 • Pulje 321
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
17.
tirsdag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2003-04) 11M - forår 2022 • Pulje 302
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
Andrup IF
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
17.
tirsdag
19.00
HOG Hinnerup
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2006) 11M - forår 2022 • Pulje 455
E. Trasborg Park
FC Skanderborg
E. Trasborg Park
17.
tirsdag
19.00
FC Skanderborg (S1/9)
-
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2022/23 • Pulje 1
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
IFSK (S1/8)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
18.
onsdag
10.30
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 73
Mariehøj IF´s Anlæg
FC Skanderborg
Mariehøj IF´s Anlæg
18.
onsdag
17.30
Sorring/Toustrup IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 956
Sorring Stadion
FC Skanderborg
Sorring Stadion
18.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
K+29
K+29 7M - Forår 2022 • Pulje 321
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
Stensballe IK
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
18.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U16
U16 Piger C (2006) 8M - Forår 2022 • Pulje 81
Fælleden kunstgræsbane
Normal Arena (8 mands)
SSV
Fælleden kunstgræsbane
Normal Arena (8 mands)