PlusLiga (2021/2022)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PlusLiga 2021/2022
2020/2021 2022/2023
Ilustracja
Szczegóły rozgrywek
Organizator Polska Liga Siatkówki
Sezon XXII
Partner TV Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra,
Polsat Sport News, Polsat Box Go)
Liczba drużyn 14
Beniaminki LUK Lublin
Udział w europejskich pucharach
Liga Mistrzów Jastrzębski Węgiel
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Projekt Warszawa
Puchar CEV PGE Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Najwyższa oglądalność 6250 widzów
(14.11.2021, Trefl GdańskGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Najniższa oglądalność 246 widzów
(04.01.2022, PGE Skra BełchatówCuprum Lubin)
Strona internetowa

PlusLiga 2021/2022 – 86. edycja mistrzostw Polski, po raz 69. przeprowadzona w formule ligowej, a po raz 22. jako liga profesjonalna. Organizatorem rozgrywek była Polska Liga Siatkówki SA.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Polski
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w PlusLidze 2021/2022
  PlusLiga 2021/2022  
JAS Jastrzębski Węgiel Simple gold crown.svg 1 LM
KED Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Simple gold cup.svg 2 LM
WAR Projekt Warszawa 3 LM
BEŁ PGE Skra Bełchatów 4 CEV
RZE Asseco Resovia Rzeszów 5
GDA Trefl Gdańsk 6
SUW Ślepsk Malow Suwałki 7
ZAW Aluron CMC Warta Zawiercie 8
KAT GKS Katowice 9
OLS Indykpol AZS Olsztyn 10
LUB Cuprum Lubin 11
RAD Cerrad Enea Czarni Radom 12
NYS PSG Stal Nysa 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
LUB LUK Lublin 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Uwaga: Do 22 stycznia 2022 roku PSG Stal Nysa występowała pod nazwą Stal Nysa.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość Liczba miejsc siedzących
Aluron CMC Warta Zawiercie Hala OSiR II Zawiercie 1500
Asseco Resovia Rzeszów Hala Podpromie Rzeszów 4304
Cerrad Enea Czarni Radom Hala MOSiR Radom 1600
HWS RCS
(Hala widowiskowo-sportowa Radomskie Centrum Sportu)
Radom 3700
Cuprum Lubin Hala widowiskowo-sportowa RCS Lubin 3714
GKS Katowice Ośrodek Sportowy „Szopienice” Katowice 1534
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Hala Azoty Kędzierzyn-Koźle 3375
Indykpol AZS Olsztyn Hala Sportowo-Widowiskowa[1] Iława 1250
Jastrzębski Węgiel Hala widowiskowo-sportowa Jastrzębie-Zdrój 3112
PGE Skra Bełchatów Hala Energia Bełchatów 2700
Projekt Warszawa Hala Torwar Warszawa 4824
Arena Ursynów Warszawa 1500
PSG Stal Nysa Hala Nysa Nysa 2500
Ślepsk Malow Suwałki Suwałki Arena Suwałki 2165
Trefl Gdańsk Ergo Arena Gdańsk 11200
LUK Lublin Hala Sportowo-Widowiskowa „Globus” Lublin 4119

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Klub Pierwszy trener Narodowość Drugi trener Narodowość
Aluron CMC Warta Zawiercie Kolaković, IgorIgor Kolaković  Czarnogóra Popović, SrdjanSrdjan Popović[2]  Czarnogóra
Asseco Resovia Rzeszów Méndez, MarceloMarcelo Méndez  Argentyna Martilotti, AlfredoAlfredo Martilotti  Włochy
Cerrad Enea Czarni Radom Bednaruk, JakubJakub Bednaruk  Polska Michalski, KrzysztofKrzysztof Michalski  Polska
Cuprum Lubin Rusek, PawełPaweł Rusek  Polska Kowalski, TomaszTomasz Kowalski[3]  Polska
GKS Katowice Słaby, GrzegorzGrzegorz Słaby  Polska Musiak, DamianDamian Musiak  Polska
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Crețu, GheorgheGheorghe Crețu  Rumunia Chadała, MichałMichał Chadała  Polska
Indykpol AZS Olsztyn Weber, JavierJavier Weber  Argentyna Mierzejewski, MarcinMarcin Mierzejewski  Polska
Jastrzębski Węgiel Gardini, AndreaAndrea Gardini  Włochy Dejewski, LeszekLeszek Dejewski  Polska
LUK Lublin Daszkiewicz, DariuszDariusz Daszkiewicz  Polska Kołodziejczyk, MaciejMaciej Kołodziejczyk  Polska
PGE Skra Bełchatów Kovač, SlobodanSlobodan Kovač  Serbia Prakljacić, SlobodanSlobodan Prakljacić  Serbia
Projekt Warszawa Anastasi, AndreaAndrea Anastasi  Włochy Rędzioch, KarolKarol Rędzioch  Polska
PSG Stal Nysa Pliński, DanielDaniel Pliński  Polska
Ślepsk Malow Suwałki Kwapisiewicz, DominikDominik Kwapisiewicz  Polska Kuśmierz, MateuszMateusz Kuśmierz  Polska
Trefl Gdańsk Winiarski, MichałMichał Winiarski  Polska Rotari, RobertoRoberto Rotari  Włochy

Zmiany trenerów[edytuj | edytuj kod]

Klub Były trener Narodowość Data odejścia Powód Nowy trener Narodowość Data przyjścia
Przed sezonem
Cerrad Enea Czarni Radom Skoryj, DmitryDmitry Skoryj  Rosja 01.06.2021 koniec kontraktu Bednaruk, JakubJakub Bednaruk  Polska 02.06.2021 [4]
Cuprum Lubin Fronckowiak, MarceloMarcelo Fronckowiak  Brazylia 16.05.2021 koniec kontraktu Rusek, PawełPaweł Rusek  Polska 19.05.2021 [5]
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Grbić, NikolaNikola Grbić  Serbia 17.05.2021 rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron Crețu, GheorgheGheorghe Crețu  Rumunia 06.07.2021 [6]
Indykpol AZS Olsztyn Castellani, DanielDaniel Castellani  Argentyna 05.2021 rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron Bonitta, MarcoMarco Bonitta  Włochy 27.05.2021 [7]
PGE Skra Bełchatów Gogol, Michał MieszkoMichał Mieszko Gogol  Polska 08.08.2021 koniec kontraktu Kovač, SlobodanSlobodan Kovač  Serbia 09.08.2021 [8]
W trakcie sezonu
PSG Stal Nysa Stelmach, KrzysztofKrzysztof Stelmach  Polska 08.11.2021 rezygnacja Pliński, DanielDaniel Pliński  Polska 08.11.2021 [9]
Indykpol AZS Olsztyn Bonitta, MarcoMarco Bonitta  Włochy 10.12.2021 rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron Mierzejewski, MarcinMarcin Mierzejewski (p.o.)  Polska 10.12.2021 [10]
Mierzejewski, MarcinMarcin Mierzejewski (p.o.)  Polska — (II trener) zakończenie okresu przejściowego Weber, JavierJavier Weber  Argentyna 18.12.2021 [11]
Asseco Resovia Rzeszów Giuliani, AlbertoAlberto Giuliani  Włochy 28.12.2021 niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych Méndez, MarceloMarcelo Méndez  Argentyna 28.12.2021 [12]
{Ślepsk Malow Suwałki Kowal, AndrzejAndrzej Kowal  Polska 17.01.2022 niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych Kwapisiewicz, DominikDominik Kwapisiewicz  Polska 17.01.2022 [13]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 JAS KED WAR BEŁ RZE GDA SUW ZAW KAT OLS LUB RAD NYS LUB
Jastrzębski Węgiel - : : 3:1 3:1 3:0 : 2:3 : : : 3:0 3:0 3:0
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 - 3:2 : 3:1 : 3:0 : 3:0 3:0 3:1 : 3:0 3:0
Projekt Warszawa 3:2 1:3 - 0:3 : 3:0 : 3:1 : 3:2 3:1 2:3 : 3:1
PGE Skra Bełchatów 2:3 2:3 : - 3:2 : 3:0 : 3:1 3:2 3:1 : 3:2 2:3
Asseco Resovia Rzeszów 0:3 : 3:0 : - 0:3 : 1:3 3:1 3:0 : 3:0 3:2 1:3
Trefl Gdańsk : 0:3 : 0:3 : - 1:3 1:3 1:3 : 3:0 : 3:0 3:0
Ślepsk Malow Suwałki 0:3 : 1:3 : 0:3 : - 0:3 : 0:3 3:1 1:3 : 3:0
Aluron CMC Warta Zawiercie : 0:3 : 3:2 : 3:0 3:1 - 3:1 3:2 3:2 : 3:0 :
GKS Katowice 0:3 : 2:3 : 3:0 3:2 : 3:0 - 0:3 : 3:1 : 3:1
Indykpol AZS Olsztyn 0:3 : : 1:3 0:3 : 3:2 3:0 : - 3:0 : 3:2 :
Cuprum Lubin 0:3 : : 1:3 1:3 3:1 3:0 : 3:1 : - 2:3 : :
Cerrad Enea Czarni Radom : 0:3 0:3 0:3 : 3:1 : 0:3 : 0:3 : - 3:1 :
PSG Stal Nysa 0:3 0:3 1:3 1:3 1:3 : 1:3 : 2:3 : 1:3 : - :
LUK Lublin 1:3 1:3 : : : : 3:1 1:3 3:0 2:3 3:2 3:1 0:3 -

Źródło: PlusLiga (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
1. KOLEJKA
01.10.2021 20:30 LUK Lublin 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25) Jastrzębski Węgiel 3482 Polska Tomasz Fornal
02.10.2021 14:45 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 18:25, 20:25) Asseco Resovia Rzeszów 1499 Polska Fabian Drzyzga
02.10.2021 17:30 Stal Nysa 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1900 Polska Kamil Semeniuk
03.10.2021 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:21) Ślepsk Malow Suwałki 1500 Serbia Uroš Kovačević
03.10.2021 17:30 GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 15:12) Trefl Gdańsk 496 Stany Zjednoczone Micah Maʻa
03.10.2021 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (16:25, 17:25, 23:25) Projekt Warszawa 1200 Polska Bartosz Kwolek
04.10.2021 20:30 Cuprum Lubin 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:27) PGE Skra Bełchatów 786 Holandia Dick Kooy
2. KOLEJKA
08.10.2021 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) Stal Nysa 1116 Polska Tomasz Fornal
08.10.2021 20:30 Projekt Warszawa 3:1 (18:25, 25:17, 25:17, 31:29) Cuprum Lubin 1610 Polska Bartosz Kwolek
09.10.2021 14:45 Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (20:25, 16:25, 17:25) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1200 Stany Zjednoczone David Smith
09.10.2021 17:30 GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) Asseco Resovia Rzeszów 621 Polska Jakub Jarosz
09.10.2021 20:30 Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) LUK Lublin 1100 Polska Bartłomiej Bołądź
10.10.2021 14:45 Trefl Gdańsk 1:3 (25:21, 18:25, 22:25, 22:25) Aluron CMC Warta Zawiercie 4250 Serbia Uroš Kovačević
10.10.2021 17:30 PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:16, 25:22, 23:25, 17:25, 15:10) Indykpol AZS Olsztyn 1138 Serbia Aleksandar Atanasijević
3. KOLEJKA
15.10.2021 20:30 Projekt Warszawa 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20) Jastrzębski Węgiel 3012 Hiszpania Ángel Trinidad de Haro
16.10.2021 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21) GKS Katowice 1392 Polska Piotr Orczyk
16.10.2021 17:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:13, 25:19) LUK Lublin 1500 Polska Norbert Huber
16.10.2021 20:30 PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18) Stal Nysa 598 Polska Mateusz Bieniek
17.10.2021 14:45 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 26:24, 25:14) Cerrad Enea Czarni Radom 2800 Słowenia Klemen Čebulj
17.10.2021 17:30 Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:15, 25:15) Cuprum Lubin 3100 Niemcy Lukas Kampa
17.10.2021 20:30 Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (29:31, 21:25, 26:28) Indykpol AZS Olsztyn 1326 Stany Zjednoczone Torey Defalco
4. KOLEJKA
22.10.2021 20:30 LUK Lublin 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) GKS Katowice 2173 Polska Bartosz Filipiak
23.10.2021 14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:27, 25:18, 14:25, 25:18, 15:9) Projekt Warszawa 1450 Polska Łukasz Kaczmarek
23.10.2021 17:30 Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24) Trefl Gdańsk 1000 Polska Paweł Rusin
23.10.2021 20:30 Stal Nysa 1:3 (21:25, 25:17, 21:25, 18:25) Asseco Resovia Rzeszów 1878 Słowenia Klemen Čebulj
24.10.2021 14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18) PGE Skra Bełchatów 1500 Francja Benjamin Toniutti
24.10.2021 17:30 Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) Aluron CMC Warta Zawiercie 1250 Polska Karol Butryn
25.10.2021 20:30 Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) Ślepsk Malow Suwałki 345 Japonia Masahiro Sekita
5. KOLEJKA
28.10.2021 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (25:20, 24:26, 17:25, 25:22, 15:11) Cuprum Lubin 1468 Argentyna Facundo Conte
29.10.2021 20:30 Projekt Warszawa 3:1 (29:31, 25:19, 25:22, 25:19) LUK Lublin 1228 Serbia Dušan Petković
30.10.2021 14:45 PGE Skra Bełchatów 2:3 (26:24, 29:27, 23:25, 19:25, 12:15) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1362 Polska Łukasz Kaczmarek
30.10.2021 17:30 Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:19, 25:21) Stal Nysa 1900 Polska Kewin Sasak
30.10.2021 20:30 Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (26:28, 25:23, 27:29, 23:25) Cerrad Enea Czarni Radom 1200 Polska Bartłomiej Lemański
31.10.2021 14:45 Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 21:25, 18:25) Jastrzębski Węgiel 3700 Francja Stéphen Boyer
31.10.2021 20:30 GKS Katowice 0:3 (16:25, 17:25, 20:25) Indykpol AZS Olsztyn 286 Polska Karol Butryn
6. KOLEJKA
05.11.2021 20:30 LUK Lublin 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15) Indykpol AZS Olsztyn 2088 Stany Zjednoczone Torey Defalco
06.11.2021 14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:19) Asseco Resovia Rzeszów 1900 Polska Marcin Janusz
06.11.2021 17:30 Cuprum Lubin 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19) GKS Katowice 878 Polska Wojciech Ferens
06.11.2021 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 20:25, 19:25) Aluron CMC Warta Zawiercie 1100 Argentyna Facundo Conte
07.11.2021 14:45 Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 23:25) PGE Skra Bełchatów 1730 Holandia Dick Kooy
07.11.2021 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) Trefl Gdańsk 1500 Polska Jurij Hładyr
07.11.2021 20:30 Stal Nysa 1:3 (22:25, 25:17, 15:25, 21:25) Ślepsk Malow Suwałki 1500 Polska Bartłomiej Bołądź
7. KOLEJKA
12.11.2021 17:30 GKS Katowice 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21) Cerrad Enea Czarni Radom 261 Polska Jakub Szymański
13.11.2021 14:45 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) Projekt Warszawa 2500 Polska Maciej Muzaj
13.11.2021 17:30 PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:16, 26:24, 22:25, 18:25, 12:15) LUK Lublin 508 Polska Wojciech Włodarczyk
13.11.2021 20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) Stal Nysa 1453 Serbia Uroš Kovačević
14.11.2021 14:45 Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 20:25, 14:25) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6250 Polska Marcin Janusz
14.11.2021 17:30 Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) Jastrzębski Węgiel 1650 Francja Trévor Clévenot
15.11.2021 17:30 Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) Cuprum Lubin 1070 Stany Zjednoczone Torey Defalco
8. KOLEJKA
19.11.2021 20:30 Stal Nysa 2:3 (22:25, 21:25, 25:20, 25:17, 10:15) GKS Katowice 1250 Polska Jakub Jarosz
20.11.2021 14:45 Jastrzębski Węgiel 2:3 (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15) Aluron CMC Warta Zawiercie 1500 Argentyna Facundo Conte
20.11.2021 17:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) Ślepsk Malow Suwałki 1050 Polska Łukasz Kaczmarek
20.11.2021 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25, 23:25, 23:25) Indykpol AZS Olsztyn 700 Polska Karol Butryn
21.11.2021 14:45 Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) Trefl Gdańsk 2089 Belgia Igor Grobelny
21.11.2021 17:30 LUK Lublin 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 28:30, 19:17) Cuprum Lubin 2522 Polska Wojciech Włodarczyk
22.11.2021 20:30 PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:19, 15:13) Asseco Resovia Rzeszów 783 Serbia Aleksandar Atanasijević
9. KOLEJKA
26.11.2021 20:30 Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25) Projekt Warszawa 980 Polska Bartosz Kwolek
27.11.2021 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (36:38, 13:25, 14:25) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1500 Polska Łukasz Kaczmarek
27.11.2021 17:30 GKS Katowice 0:3 (17:25, 20:25, 21:25) Jastrzębski Węgiel 753 Czechy Jan Hadrava
27.11.2021 20:30 Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25) LUK Lublin 1300 Polska Jakub Wachnik
28.11.2021 14:45 Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 13:25, 22:25) PGE Skra Bełchatów 4800 Polska Grzegorz Łomacz
28.11.2021 17:30 Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:13, 15:13) Stal Nysa 1050 Stany Zjednoczone Torey Defalco
29.11.2021 20:30 Cuprum Lubin 2:3 (23:25, 25:19, 26:24, 23:25, 15:17) Cerrad Enea Czarni Radom 312 Polska Rafał Faryna
10. KOLEJKA
03.12.2021 17:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) GKS Katowice 550 Polska Aleksander Śliwka
04.12.2021 14:45 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 18:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel 1250 Czechy Jan Hadrava
04.12.2021 17:30 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:22) Ślepsk Malow Suwałki 601 Serbia Aleksandar Atanasijević
05.12.2021 14:45 Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 20:25, 21:25) Trefl Gdańsk 1500 Polska Mateusz Mika
05.12.2021 17:30 LUK Lublin 3:1 (25:13, 22:25, 25:18, 25:14) Cerrad Enea Czarni Radom 2808 Polska Jan Nowakowski
05.12.2021 20:30 Stal Nysa 1:3 (23:25, 35:33, 17:25, 19:25) Cuprum Lubin 1000 Polska Wojciech Ferens
06.12.2021 20:30 Projekt Warszawa 3:1 (31:33, 25:23, 25:19, 26:24) Aluron CMC Warta Zawiercie 1685 Belgia Igor Grobelny
11. KOLEJKA
10.12.2021 20:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) Indykpol AZS Olsztyn 650 Polska Marcin Janusz
11.12.2021 14:45 Cuprum Lubin 0:3 (28:30, 18:25, 17:25) Jastrzębski Węgiel 818 Polska Jakub Popiwczak
11.12.2021 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 25:21) Stal Nysa 800 Polska Mateusz Masłowski
12.12.2021 14:45 GKS Katowice 2:3 (25:21, 22:25, 25:20, 18:25, 9:15) Projekt Warszawa 476 Polska Michał Superlak
12.12.2021 17:30 Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) Asseco Resovia Rzeszów 1200 Słowenia Klemen Čebulj
12.12.2021 20:30 Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:22, 25:16) LUK Lublin 1550 Polska Mariusz Wlazły
13.12.2021 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (25:21, 10:25, 25:18, 23:25, 26:24) PGE Skra Bełchatów 1463 Polska Dawid Konarski
12. KOLEJKA
17.12.2021 20:30 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 19:25, 25:20, 25:16) GKS Katowice 440 Polska Mateusz Bieniek
18.12.2021 14:45 Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (15:25, 20:25, 25:18, 22:25) Aluron CMC Warta Zawiercie 1500 Portugalia Miguel Tavares
18.12.2021 20:30 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:9, 25:22) Cerrad Enea Czarni Radom 715 Polska Tomasz Fornal
19.12.2021 14:45 Projekt Warszawa 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:14, 15:8) Indykpol AZS Olsztyn 986 Polska Bartosz Kwolek
19.12.2021 17:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:19) Cuprum Lubin 850 Polska Kamil Semeniuk
19.12.2021 20:30 Trefl Gdańsk 1:3 (26:28, 19:25, 25:20, 25:27) Ślepsk Malow Suwałki 1640 Polska Paweł Halaba
20.12.2021 20:30 LUK Lublin 0:3 (30:32, 22:25, 22:25) Stal Nysa 2033 Tunezja Wassim Ben Tara
13. KOLEJKA
13.11.2021 17:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (28:26, 25:22, 25:22) Jastrzębski Węgiel 2100 Polska Norbert Huber
13.11.2021 20:30 Stal Nysa 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 19:25) Projekt Warszawa 1500 Polska Andrzej Wrona
29.12.2021 17:30 LUK Lublin 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 21:25) Aluron CMC Warta Zawiercie 2096 Argentyna Facundo Conte
30.12.2021 17:30 Cuprum Lubin 1:3 (20:25, 25:23, 27:29, 23:25) Asseco Resovia Rzeszów 927 Belgia Sam Deroo
30.12.2021 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (20:25, 19:25, 22:25) PGE Skra Bełchatów 1500 Polska Mateusz Bieniek
25.02.2022 Indykpol AZS Olsztyn Trefl Gdańsk
01.03.2022 GKS Katowice Ślepsk Malow Suwałki
Runda rewanżowa
14. KOLEJKA
03.01.2022 17:30 Projekt Warszawa 2:3 (28:26, 25:19, 17:25, 24:26, 13:15) Cerrad Enea Czarni Radom 628 Polska Paweł Rusin
03.01.2022 20:30 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) LUK Lublin 783 Czechy Jan Hadrava
04.01.2022 17:30 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20) Cuprum Lubin 246 Polska Mateusz Bieniek
04.01.2022 20:30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:15, 25:23) Stal Nysa 950 Polska Aleksander Śliwka
05.01.2022 17:30 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (31:29, 25:22, 25:14) Indykpol AZS Olsztyn 1500 Polska Paweł Zatorski
05.01.2022 20:30 Trefl Gdańsk 1:3 (23:25, 25:23, 13:25, 24:26) GKS Katowice 2200 Belgia Tomas Rousseaux
06.01.2022 17:30 Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (21:25, 23:25, 20:25) Aluron CMC Warta Zawiercie 1380 Polska Dawid Konarski
15. KOLEJKA
08.01.2022 14:45 Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 25:21, 26:28, 26:28) PGE Skra Bełchatów 1200 Milad Ebadipur
08.01.2022 20:30 Stal Nysa 0:3 (18:25, 16:25, 22:25) Jastrzębski Węgiel 1093 Polska Tomasz Fornal
09.01.2022 17:30 Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (21:25, 25:18, 33:31, 25:22) GKS Katowice 1550 Polska Maciej Muzaj
09.01.2022 20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) Trefl Gdańsk 1347 Portugalia Miguel Tavares
10.01.2022 20:30 LUK Lublin 3:1 (25:16, 18:25, 25:22, 25:21) Ślepsk Malow Suwałki 1506 Polska Grzegorz Pająk
Cuprum Lubin Projekt Warszawa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Cerrad Enea Czarni Radom
16. KOLEJKA
14.01.2022 20:30 Cuprum Lubin 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21) Trefl Gdańsk 565 Polska Marcin Waliński
15.01.2022 14:45 Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12) Ślepsk Malow Suwałki 1010 Polska Karol Butryn
15.01.2022 17:30 Stal Nysa 1:3 (18:25, 18:25, 25:19, 22:25) PGE Skra Bełchatów 1400 Polska Mateusz Bieniek
15.01.2022 20:30 LUK Lublin 1:3 (18:25, 25:22, 22:25, 25:27) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3667 Polska Łukasz Kaczmarek
16.01.2022 17:30 GKS Katowice 3:0 (28:26, 31:29, 25:21) Aluron CMC Warta Zawiercie 790 Belgia Tomas Rousseaux
Jastrzębski Węgiel Projekt Warszawa
Cerrad Enea Czarni Radom Asseco Resovia Rzeszów
17. KOLEJKA
22.01.2022 14:45 PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15) Jastrzębski Węgiel 945 Czechy Jan Hadrava
22.01.2022 17:30 Projekt Warszawa 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 19:25) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2210 Polska Norbert Huber
22.01.2022 20:30 Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (23:25, 25:17, 18:25, 25:15, 15:13) PSG Stal Nysa 1000 Polska Jakub Kochanowski
23.01.2022 14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 17:25, 16:14) Indykpol AZS Olsztyn 1443 Polska Dawid Konarski
23.01.2022 17:30 Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18) Cuprum Lubin 1100 Polska Bartłomiej Bołądź
24.01.2022 17:30 GKS Katowice 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 27:25) LUK Lublin 350 Belgia Tomas Rousseaux
24.01.2022 20:30 Trefl Gdańsk Cerrad Enea Czarni Radom
18. KOLEJKA
16.01.2022 14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:19) Asseco Resovia Rzeszów 900 Francja Trévor Clévenot
27.01.2022 17:30 Cuprum Lubin Aluron CMC Warta Zawiercie
28.01.2022 17:30 Cerrad Enea Czarni Radom Ślepsk Malow Suwałki
28.01.2022 20:30 PSG Stal Nysa Trefl Gdańsk
29.01.2022 14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PGE Skra Bełchatów
29.01.2022 20:30 LUK Lublin Projekt Warszawa
30.01.2022 14:45 Indykpol AZS Olsztyn GKS Katowice
19. KOLEJKA
05.02.2022 14:45 Asseco Resovia Rzeszów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
05.02.2022 17:30 PGE Skra Bełchatów Projekt Warszawa
05.02.2022 20:30 Ślepsk Malow Suwałki PSG Stal Nysa
06.02.2022 14:45 Trefl Gdańsk Jastrzębski Węgiel
06.02.2022 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie Cerrad Enea Czarni Radom
06.02.2022 20:30 GKS Katowice Cuprum Lubin
07.02.2022 17:30 Indykpol AZS Olsztyn LUK Lublin
20. KOLEJKA
12.02.2022 LUK Lublin PGE Skra Bełchatów
12.02.2022 Projekt Warszawa Asseco Resovia Rzeszów
12.02.2022 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Trefl Gdańsk
12.02.2022 Jastrzębski Węgiel Ślepsk Malow Suwałki
12.02.2022 PSG Stal Nysa Aluron CMC Warta Zawiercie
12.02.2022 Cerrad Enea Czarni Radom GKS Katowice
12.02.2022 Cuprum Lubin Indykpol AZS Olsztyn
21. KOLEJKA
19.02.2022 Cuprum Lubin LUK Lublin
19.02.2022 Indykpol AZS Olsztyn Cerrad Enea Czarni Radom
19.02.2022 GKS Katowice PSG Stal Nysa
19.02.2022 Aluron CMC Warta Zawiercie Jastrzębski Węgiel
19.02.2022 Ślepsk Malow Suwałki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
19.02.2022 Trefl Gdańsk Projekt Warszawa
19.02.2022 Asseco Resovia Rzeszów PGE Skra Bełchatów
22. KOLEJKA
05.03.2022 LUK Lublin Asseco Resovia Rzeszów
05.03.2022 PGE Skra Bełchatów Trefl Gdańsk
05.03.2022 Projekt Warszawa Ślepsk Malow Suwałki
05.03.2022 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Aluron CMC Warta Zawiercie
05.03.2022 Jastrzębski Węgiel GKS Katowice
05.03.2022 PSG Stal Nysa Indykpol AZS Olsztyn
05.03.2022 Cerrad Enea Czarni Radom Cuprum Lubin
23. KOLEJKA
12.03.2022 Cerrad Enea Czarni Radom LUK Lublin
12.03.2022 Trefl Gdańsk Asseco Resovia Rzeszów
12.03.2022 Cuprum Lubin PSG Stal Nysa
12.03.2022 Ślepsk Malow Suwałki PGE Skra Bełchatów
12.03.2022 Aluron CMC Warta Zawiercie Projekt Warszawa
12.03.2022 GKS Katowice Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
12.03.2022 Jastrzębski Węgiel Indykpol AZS Olsztyn
24. KOLEJKA
19.03.2022 LUK Lublin Trefl Gdańsk
19.03.2022 Asseco Resovia Rzeszów Ślepsk Malow Suwałki
19.03.2022 PGE Skra Bełchatów Aluron CMC Warta Zawiercie
19.03.2022 Projekt Warszawa GKS Katowice
19.03.2022 Indykpol AZS Olsztyn Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
19.03.2022 Jastrzębski Węgiel Cuprum Lubin
19.03.2022 PSG Stal Nysa Cerrad Enea Czarni Radom
25. KOLEJKA
26.03.2022 PSG Stal Nysa LUK Lublin
26.03.2022 Cerrad Enea Czarni Radom Jastrzębski Węgiel
26.03.2022 Cuprum Lubin Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
26.03.2022 Indykpol AZS Olsztyn Projekt Warszawa
26.03.2022 GKS Katowice PGE Skra Bełchatów
26.03.2022 Aluron CMC Warta Zawiercie Asseco Resovia Rzeszów
26.03.2022 Ślepsk Malow Suwałki Trefl Gdańsk
26. KOLEJKA
02.04.2022 PGE Skra Bełchatów Cerrad Enea Czarni Radom
02.04.2022 Projekt Warszawa PSG Stal Nysa
02.04.2022 Asseco Resovia Rzeszów Cuprum Lubin
02.04.2022 Aluron CMC Warta Zawiercie LUK Lublin
02.04.2022 Ślepsk Malow Suwałki GKS Katowice
02.04.2022 Trefl Gdańsk Indykpol AZS Olsztyn
02.04.2022 Jastrzębski Węgiel Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 46 16 16 0 10 4 2 0 0 0 48 8 6 1371 1133 1.21
2 Jastrzębski Węgiel 43 17 14 3 10 3 1 2 0 1 46 14 3.29 1448 1230 1.18
3 PGE Skra Bełchatów 37 17 12 5 4 5 3 4 1 0 45 26 1.73 1619 1526 1.06
4 Aluron CMC Warta Zawiercie 35 17 13 4 4 5 4 0 1 3 40 25 1.6 1493 1462 1.02
5 Projekt Warszawa 29 15 10 5 2 5 3 2 1 2 35 26 1.35 1400 1342 1.04
6 Asseco Resovia Rzeszów 27 17 9 8 5 3 1 1 4 3 33 29 1.14 1418 1394 1.02
7 Indykpol AZS Olsztyn 24 16 8 8 5 0 3 3 1 4 31 30 1.03 1338 1355 0.99
8 GKS Katowice 20 16 7 9 2 3 2 1 4 4 27 34 0.79 1346 1411 0.95
9 LUK Lublin 17 17 6 11 1 3 2 1 5 5 25 40 0.63 1425 1498 0.95
10 Cuprum Lubin 15 16 4 12 1 3 0 3 6 3 24 39 0.62 1401 1479 0.95
11 Cerrad Enea Czarni Radom 13 14 5 9 0 3 2 0 2 7 17 34 0.5 1093 1224 0.89
12 Trefl Gdańsk 13 15 4 11 4 0 0 1 5 5 19 33 0.58 1140 1205 0.95
13 Ślepsk Malow Suwałki 13 16 4 12 1 3 0 1 4 7 18 39 0.46 1282 1357 0.94
14 PSG Stal Nysa 7 17 1 16 1 0 0 4 6 6 17 48 0.35 1369 1527 0.9

Źródło: PlusLiga (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Aluron CMC Warta Zawiercie 6 4 2 5 4 3 3 3 5 6 4 4 4 3 3 4 4
Asseco Resovia Rzeszów 2 8 6 3 6 7 6 7 7 8 7 7 7 6 6 6 6
Cerrad Enea Czarni Radom 14 14 14 13 9 11 13 13 11 12 12 12 12 10 10 11 12
Cuprum Lubin 10 11 12 10 11 9 10 10 10 9 10 10 10 12 12 10 11
GKS Katowice 7 5 7 8 10 12 8 8 9 10 11 11 11 8 9 8 8
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Indykpol AZS Olsztyn 13 10 9 7 5 4 4 4 4 4 6 6 6 7 7 7 7
Jastrzębski Węgiel 4 2 5 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
LUK Lublin 11 12 13 12 13 13 11 9 8 7 8 8 8 9 8 9 9
PGE Skra Bełchatów 5 6 4 6 7 6 7 6 6 5 5 5 5 4 4 3 3
Projekt Warszawa 1 3 3 4 3 5 5 5 3 3 3 3 3 5 5 5 5
PSG Stal Nysa 12 13 11 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14
Ślepsk Malow Suwałki 9 7 10 11 12 10 12 12 13 13 13 13 13 13 13 13 13
Trefl Gdańsk 8 9 8 9 8 8 9 11 12 11 9 9 9 11 11 12 10
Uwagi:
  • Zestawienie nie uwzględnia w danej kolejce meczów przełożonych na późniejsze terminy, natomiast uwzględnia mecze rozegrane awansem[a]. Miejsce zajmowane przez drużynę, która rozegrała mniej meczów, wyróżniono kursywą, natomiast podkreśleniem – drużynę, która rozegrała więcej meczów niż wynika to z numeru kolejki.

Najlepsi zawodnicy meczów[edytuj | edytuj kod]

Najlepsi zawodnicy meczów (MVP)
Liczba MVP Zawodnik
5 Polska Mateusz Bieniek
Polska Łukasz Kaczmarek
4 Polska Karol Butryn
Argentyna Facundo Conte
Stany Zjednoczone Torey Defalco
Polska Tomasz Fornal
Czechy Jan Hadrava
Polska Bartosz Kwolek
3 Serbia Aleksandar Atanasijević
Polska Bartłomiej Bołądź
Słowenia Klemen Čebulj
Polska Norbert Huber
Polska Marcin Janusz
Polska Dawid Konarski
Serbia Uroš Kovačević
Belgia Tomas Rousseaux
2 Francja Trévor Clévenot
Polska Wojciech Ferens
BelgiaPolska Igor Grobelny
Polska Jakub Jarosz
Holandia Dick Kooy
Polska Maciej Muzaj
Polska Kamil Semeniuk
Polska Aleksander Śliwka
Portugalia Miguel Tavares
Polska Wojciech Włodarczyk
1 Tunezja Wassim Ben Tara
Francja Stéphen Boyer
Belgia Sam Deroo
Polska Fabian Drzyzga
Milad Ebadipur
Polska Rafał Faryna
Polska Bartosz Filipiak
Polska Paweł Halaba
Polska Jurij Hładyr
Niemcy Lukas Kampa
Polska Jakub Kochanowski
Polska Bartłomiej Lemański
Polska Grzegorz Łomacz
Stany Zjednoczone Micah Maʻa
Polska Mateusz Masłowski
Polska Mateusz Mika
Polska Jan Nowakowski
Polska Piotr Orczyk
Polska Grzegorz Pająk
Serbia Dušan Petković
Polska Jakub Popiwczak
Polska Paweł Rusin
Polska Kewin Sasak
Japonia Masahiro Sekita
Stany Zjednoczone David Smith
Polska Michał Superlak
Polska Jakub Szymański
Francja Benjamin Toniutti
Hiszpania Ángel Trinidad de Haro
Polska Jakub Wachnik
Polska Marcin Waliński
Polska Mariusz Wlazły
Polska Andrzej Wrona
Polska Paweł Zatorski

Prawa transmisyjne[edytuj | edytuj kod]

Wyłączne prawa transmisyjne do rozgrywek posiadała Telewizja Polsat.

Kolejka/
Runda
Liczba transmitowanych meczów
Polsat Sport Polsat Sport Extra Polsat Sport News Razem
Faza zasadnicza
1 7 7
2 5 2 7
3 7 7
4 6 1 7
5 5 2 7
6 7 7
7 6 1 7
8 7 7
9 7 7
10 6 1 7
11 6 1 7

Transfery[14][edytuj | edytuj kod]

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Lista spotkań przełożonych na wcześniejsze terminy:
    • 13. kolejka: Stal Nysa – Projekt Warszawa; Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (oba rozegrane 10 listopada 2021);
    • 18. kolejka: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (rozegrane 16 stycznia 2022).
    Lista spotkań przełożonych na późniejsze terminy:
    • 13. kolejka: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (rozegrane 25 lutego 2022); GKS Katowice – Ślepsk Malow Suwałki (rozegrane 1 marca 2022);
    • 15. kolejka: Cuprum Lubin – Projekt Warszawa; Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom;
    • 16. kolejka: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa; Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów.
    .

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. AZS Olsztyn przez dwa sezony będzie grać w Iławie (pol.). siatka.org.
  2. Nowy asystent Igora Kolakovicia w Zawierciu (pol.). siatka.org.
  3. Sztab szkoleniowy Miedziowych (pol.). ks.cuprum.pl.
  4. Jakub Bednaruk wraca do Czarnych Radom (pol.). siatka.org.
  5. Paweł Rusek przejmuje stery drużyny Miedziowych (pol.). siatka.org.
  6. Gheorghe Cretu nowym trenerem kędzierzynian (pol.). siatka.org.
  7. Marco Bonitta zastąpi Daniela Castellaniego (pol.). siatka.org.
  8. Slobodan Kovač trenerem PGE Skry Bełchatów (pol.). skra.pl.
  9. PlusLiga: Daniel Pliński został nowym trenerem Stali Nysa (pol.). polsatsport.pl.
  10. Trener wraca do domu. Indykpol AZS Olsztyn ogłosił rozstanie (pol.). sportowefakty.wp.pl.
  11. Znamy nowego szkoleniowca Indykpolu AZS Olsztyn (pol.). siatka.org.
  12. Marcelo Mendez trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Piotr Maciąg wyjaśnia przyczyny "rewolucji" (pol.). sport.tvp.pl.
  13. Dominik Kwapisiewicz nowym trenerem Ślepska Malow Suwałki (pol.). siatka.org.
  14. LIGI POLSKIE>SEZON 2021/2022>TRANSFERY > PLUSLIGA (pol.). siatka.org.
  15. Mistrz olimpijski oficjalnie w barwach mistrza Polski  (pol.). siatka.org.
  16. Transferowy hit! Benjamin Toniutti rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla! (pol.). jastrzebskiwegiel.pl.
  17. Stephen Boyer atakującym mistrza Polski (pol.). siatka.org.
  18. Czech wraca do PlusLigi (pol.). siatka.org.
  19. Dawid Dryja nowym środkowym Jastrzębskiego Węgla! (pol.). jastrzebskiwegiel.pl.
  20. Jakub Macyra dołącza do Jastrzębskiego Węgla (pol.). jastrzebskiwegiel.pl.
  21. Wojciech Szwed wraca do Jastrzębskiego Węgla (pol.). siatka.org.
  22. Новичками «Белогорья» стали Петрич, Аль-Хачдади, Маслиев и Кириллов (ros.). m.sport.business-gazeta.ru.
  23. Mistrz Polski zagra w Fenerbahce (pol.). siatka.org.
  24. Erik Shoji nowym siatkarzem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (pol.). polsatsport.pl.
  25. PlusLiga. Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zamyka okres transferowy mocnym akcentem (pol.). sportowefakty.wp.pl.
  26. Marcin Janusz nowym rozgrywającym ZAKSY (pol.). zaksa.pl.
  27. Manager ponownie ogłosił transfer (pol.). siatka.org.
  28. Michał Kozłowski wraca do Kędzierzyna-Koźla (pol.). zaksa.pl.
  29. Tomasz Kalembka ponownie w ZAKSIE (pol.). zaksa.pl.
  30. Kolejne ruchy transferowe na zapleczu PlusLigi (pol.). siatka.org.
  31. Mateusz Zawalski wraca do Norwida Częstochowa (pol.). siatka.org.
  32. a b PlusLiga: Dusan Petkovic dołączy do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. polsatsport.pl.
  33. Jay Blankenau podpisał kontrakt z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (pol.). vervawarszawa.pl.
  34. Libero wraca do Warszawy (pol.). siatka.org.
  35. Mateusz Janikowski powraca do Warszawy i zamyka skład Vervy (pol.). siatka.org.
  36. Janusz Gałązka wraca do Warszawy (pol.). siatka.org.
  37. Artur Szalpuk: Kolejny sezon spędzę na Ukrainie (pol.). siatka.org.
  38. Młody środkowy zamyka skład AZS AGH Kraków (pol.). siatka.org.
  39. Hit transferowy potwierdzony. Wielka gwiazda siatkówki ponownie zagra w PlusLidze, sportowefakty.wp.pl.
  40. Dick Kooy oficjalnie zawodnikiem Skry Bełchatów (pol.). siatka.org.
  41. Robert Täht nowym przyjmującym PGE Skry Bełchatów (pol.). siatka.org.
  42. Jeszcze jeden Mistrz Świata w PGE Skrze! Witamy w Bełchatowie! (pol.). skra.pl.
  43. Sam Deroo dołącza do Asseco Resovii Rzeszów! (pol.). assecoresovia.pl.
  44. Słoweński środkowy w Asseco Resovii Rzeszów (pol.). siatka.org.
  45. Zatorski przenosi się do Rzeszowa! (pol.). assecoresovia.pl.
  46. Jakub Kochanowski przenosi się do Rzeszowa (pol.). siatka.org.
  47. zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów! (pol.). assecoresovia.pl.
  48. Jakub Bucki przenosi się do Rzeszowa! (pol.). assecoresovia.pl.
  49. Amerykański środkowy przenosi się z Rzeszowa do Berlina (pol.). siatka.org.
  50. Trefl żegna się ze środkowym i dwoma przyjmującymi (pol.). siatka.org.
  51. Plusliga: Lukas Kampa w Treflu Gdańsk (pol.). onet.pl.
  52. Patryk Łaba zamknie skład Trefla Gdańsk (pol.). siatka.org.
  53. a b Wychowankowie w Treflu Gdańsk – Dawid Pruszkowski i Jordan Zaleszczyk graczami pierwszej drużyny (pol.). treflgdansk.pl.
  54. Z PlusLigi do Strzelec Opolskich, ZAKSA ma nowego libero (pol.). siatka.org.
  55. Bartosz Pietruczuk dołączy do BBTS, zostają Kapelus i Piotrowski (pol.). siatka.org.
  56. Piotr Łukasik nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki (pol.). siatka.org.
  57. Jakub Ziobrowski nowym atakującym Ślepska Malow Suwałki, siatka.org (pol.).
  58. Przemysław Smoliński dołączył do Ślepska (pol.). siatka.org.
  59. a b Doświadczony przyjmujący wraca Suwałk (pol.). siatka.org.
  60. Laskowski wraca do Suwałk (pol.). siatka.org.
  61. Pierwszoligowcy odkryli kolejne karty, Amerykanin wzmocni BBTS (pol.). siatka.org.
  62. Argentyńczyk wraca do PlusLigi (pol.). siatka.org.
  63. Uroš Kovačević dołącza do Jurajskiej Armii (pol.). aluroncmc.pl.
  64. Miguel Tavares w Jurajskiej Armii! (pol.). aluroncmc.pl.
  65. Dawid Konarski w żółto-zielonych barwach! (pol.). aluroncmc.pl.
  66. Miłosz Zniszczoł nowym Jurajskim Rycerzem (pol.). aluroncmc.pl.
  67. Michał Szalacha dołącza do naszego zespołu (pol.). aluroncmc.pl.
  68. Bartosz Makoś w Jurajskiej Armii (pol.). aluroncmc.pl.
  69. Depowski wraca do Zawiercia (pol.). siatka.org.
  70. Aluron zatrudnił młodego środkowego (pol.). siatka.org.
  71. Il centrale verdeoro Flavio Gualberto sbarca alla Tonno Callipo (wł.). volleynews.it.
  72. Reprezentant USA zagra w lidze egipskiej (pol.). siatka.org.
  73. Отново македонец ще играе за Хебър (bułg.). marica.bg.
  74. PlusLiga: Paweł Halaba zmienił klub. Został wypożyczony na własną prośbę (pol.). polsatsport.pl.
  75. Doświadczony atakujący z PlusLigi przeniósł się do Gwardii Wrocław (pol.). siatka.org.
  76. Krzysztof Andrzejewski po czterech latach opuszcza Zawiercie (pol.). siatka.org.
  77. PlusLiga: Rewolucja w GKS Katowice. Dziewięciu siatkarzy na wylocie (pol.). polsatsport.pl.
  78. Micah Maʻa oficjalnie w GKS-ie Katowice (pol.). siatka.org.
  79. Belg wraca do Katowic (pol.). siatka.org.
  80. Gonzalo Quiroga wraca do GKS-u Katowice (pol.). siatka.org.
  81. Nowym środkowym siatkarskiego GKS-u Katowice został Piotr Hain (pol.). siatkowka.gkskatowice.eu.
  82. Damian Domagała nowym atakującym Gieksy (pol.). siatkowka.gkskatowice.eu.
  83. Bartosz Mariański wraca do GKS-u Katowice (pol.). siatkowka.gkskatowice.eu.
  84. Marcin Kania nowym środkowym GKS-u (pol.). siatkowka.gkskatowice.eu.
  85. Damian Kogut w GKS-ie Katowice (pol.). siatkowka.gkskatowice.eu.
  86. GKS Katowice ma nowego środkowego (pol.). siatka.org.
  87. Emanuel Kohut wraca na Słowację (pol.). siatka.org.
  88. Wiktor Musiał przenosi się do pierwszej ligi (pol.). siatka.org.
  89. Pożegnania w pierwszoligowych klubach, nowy przyjmujący w Lechii (pol.). siatka.org.
  90. Torey DeFalco przyjmujacym AZS-u Olsztyn (pol.). siatka.org.
  91. Taylor Averill w Indykpolu AZS! (pol.). gazetaolsztynska.pl.
  92. Objawienie irańskiej Superligi w Olsztynie! (pol.). indykpolazs.pl.
  93. Najlepszy atakujący PlusLigi w Olsztynie! (pol.). indykpolazs.pl.
  94. Jan Firlej przenosi się do olsztyńskiego AZS-u. siatka.org.
  95. Jan Król zamienił Warszawę na Olsztyn. siatka.org.
  96. Mistrz świata juniorów w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. siatka.org.
  97. Kolejny nowy środkowy w Indykpolu AZS (pol.). gazetaolsztynska.pl.
  98. Karol Jankiewicz rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn (pol.). siatka.org.
  99. Ruben Schott wechselt zu den BR Volleys (niem.). rbb24.de.
  100. Dawid Woch zawodnikiem Gwardii Wrocław (pol.). siatka.org.
  101. Czerwiński czternastą kartą Mickiewicza Kluczbork (pol.). siatka.org.
  102. Japońska precyzja na rozegraniu Miedziowych! (pol.). ks.cuprum.pl.
  103. Z Rimini prosto do Lubina! (pol.). ks.cuprum.pl.
  104. Miedziowy atak uzupełnia młody Remigiusz Kapica (pol.). ks.cuprum.pl.
  105. Doświadczony przyjmujący zasilił Cuprum Lubin (pol.). siatka.org.
  106. Przemysław Stępień nowym rozgrywającym Miedziowych (pol.). e-legnickie.pl.
  107. Kolejny talent z jastrzębskiej akademii w Lubinie! (pol.). ks.cuprum.pl.
  108. Młody środkowy dołącza do Miedziowych (pol.). ks.cuprum.pl.
  109. Maciej Sas libero Cuprum Lubin (pol.). tauron1liga.pl.
  110. Dwóch graczy Cuprum Lubin trafi na wypożyczenie (pol.). siatka.org.
  111. Kolejne wzmocnienie Gwardii Wrocław prosto z PlusLigi (pol.). siatka.org.
  112. Mariusz Magnuszewski wraca do 1. Ligi (pol.). tauron1liga.pl.
  113. PlusLiga: Grzegorz Bociek dołączył do Cuprum Lubin (pol.). polsatsport.pl.
  114. Reprezentant Austrii nowym siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom! (pol.). wksczarni.pl.
  115. Brazylijczyk dołączył do Czarnych Radom (pol.). siatka.org.
  116. Reprezentant Holandii w Cerrad Enea Czarnych Radom (pol.). siatka.org.
  117. Powrót atakującego do Czarnych Radom (pol.). siatka.org.
  118. Cerrad Enea Czarni Radom zakontraktowali nowego przyjmującego!. wksczarni.pl.
  119. Nowy rozgrywający w Czarnych Radom (pol.). siatka.org.
  120. Bartłomiej Lemański nowym siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom! (pol.). wksczarni.pl.
  121. Виктор Йосифов ще играе в Хебър (bułg.). dsport.bg.
  122. Czarni Radom z nowym środkowym (pol.). siatka.org.
  123. Mitchell Stahl hitem transferowym Stali Nysa (pol.). nowinynyskie.com.pl.
  124. Nikołaj Penczew nowym nabytkiem nyskiej Stali (pol.). siatka.org.
  125. Kamil Kwasowski nowym zawodnikiem Stali Nysa (pol.). siatka.org.
  126. Kamil Dębski zagra w PlusLidze (pol.). siatka.org.
  127. Nowy atakujący w Stali Nysa (pol.). siatka.org.
  128. Michał Filip zagra w Yeni Kızıltepe Spor Kulübü (pol.). siatka.org.
  129. Łukasz Łapszyński dołączył do Exact Systems Norwid Częstochowa (pol.). czestochowa.naszemiasto.pl.
  130. Kamil Długosz nowym zawodnikiem Exact Systems Norwida Częstochowa!, gazetacz.com.pl (pol.).
  131. BAS Białystok stopniowo odkrywa karty (pol.). siatka.org.
  132. Amerykanin nowym libero LUK Politechniki (pol.). siatka.org.
  133. Milan Katić ostatnim ogniwem zespołu! (pol.). lkpslublin.pl.
  134. Bartosz Filipiak nowym atakującym LUK Politechniki Lublin! (pol.). lkpslublin.pl.
  135. Włodarczyk wraca do Polski, zagra w PlusLidze (pol.). siatka.org.
  136. Doświadczony Jan Nowakowski nowym środkowym bloku! (pol.). lkpslublin.pl.
  137. Szymon Gregorowicz nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin (pol.). centrum.fm.
  138. Dołączył do nas Jakub Strulak! (pol.). lkpslublin.pl.
  139. Szymon Bereza zawodnikiem beniaminka PlusLigi (pol.). siatka.org.
  140. Nowy rozgrywający, swidnik.pl (pol.).
  141. Michał Żurek kapitanem Aluron CMC Warty Zawiercie (pol.). siatka.org.