2021年香港選舉委員會委員名單
第六屆香港選舉委員會有1,500個席位,分為五大界別。當中當然委員有362人、機構提名委員156人同選舉委員982人。由於港區人大同政協嘅當然席位得190席,佢哋可以去其他界別登記做委員就可以自動攞到1席,今屆有15人噉做,變相令選舉委員減到967人。立法會議員本來得43個在任議員,後來資格審查委員會取消鄭松泰議員資格、陳沛然冇登記做當然委員同梁美芬身兼法律界當然委員,得返40人,令界別有50個位吉咗。
第一界別[編輯]
飲食界[編輯]
16人自動當選
盛智文 | 梁志偉 | 莊任明(自由黨) | 梁振華 | 鍾偉平 | 盧浩宏 | 馮仲佳 | 徐汶緯 |
胡珠 | 方永昌 | 楊維 | 楊位醒(民建聯) | 凌偉業 | 謝寶達 | 陳永安 | 吳德曉 |
商界(第一)[編輯]
17人自動當選,當中王冬勝率先以港區政協身份攞咗1席。
洪丕正 | 金澤培 | 余鵬春 | 林凱章 | 馮玉麟 | 霍啟山 | 余國賢 | 于健安 | 王冬勝 |
吳宗權 | 阮蘇少湄 | BRADLEY Guy Martin Coutts | 伍俊達 | 施熙德 | 周維正 | 陳細明 | 梁兆基 |
商界(第二)[編輯]
17人自動當選
劉鐵成 | 陳斌 | 楊華勇 | 謝湧海 | 邱建新 | 葉少明 | 李錦芬 | 王彭彥 | 梁偉浩(民建聯) |
袁繼昌(袁武) | 林銘森 | 莊學山 | 楊振鑫(楊釗) | 高敏堅 | 王紹基 | 伍淑清 | 黃楚恒 |
商界(第三)[編輯]
有18人爭17席,呢次亦都係呢個界別第一次出現有競爭嘅選舉。
香港僱主聯合會[編輯]
15人自動當選
郭基泓 | 麥建華 | 彭耀佳 | 許漢卿 | ABATE Duncan Arthur William | 鄺正煒 | 黃光耀 | 李澤楷 |
HEALY Patrick | 曾安業 | 龐維仁 | 龔楊恩慈 | 陳永堅 | 鄺永銓 | 徐耀祥(自由黨) |
金融界[編輯]
17人自動當選
陳文 | 李民橋 | 馬陳志 | 陳永德 | 鄭建崗 | 陳志輝 | 梁嘉麗 | 廖宜建 | 陳家強 |
郭浩景(新民黨) | 傅劍 | 謝小玲 | 陳智文 | 王祖興 | 朱丹璠 | 施穎茵 | 葉子建 |
金融服務界[編輯]
18人參選,當中朱李月華以港區政協身份攞咗1席先,其餘17人就爭剩低嘅16席。
酒店界[編輯]
16人自動當選,當中胡文新以港區政協身份攞咗1席先。
盧曉楓(新民黨) | 羅寶文 | 羅俊謙 | 黃澤峰 | 凌緣庭 | 李漢城 | 郭惠光 | 吳錦鴻 |
鄭志雯 | 鄭家安 | 周偉淦 | 王德賢 | HARILELA Gobind Naroomal Gary | 呂慧瑜 | 邱詠筠 | 胡文新 |
進出口界[編輯]
17人自動當選
孫榮聰 | 莊成鑫 | 郭英蘭 | 許華傑(民建聯) | 李宗德 | 張明敏(民建聯) | 李秀恒 | 陳少山 | 李曠怡 |
潘慶基 | 丁天立 | 陳建年 | 何志豪 | 温幸平 | 王賜豪 | 彭楚夫 | 王紫雲 |
工業界(第一)[編輯]
17人自動當選
陳偉聰 | 陳祖恒 | 趙子翹 | 蔡俊杰 | 陳婉珊 | 林世豪 | 陳嘉賢 | 施金城 | 周治平 |
莊子雄 | 查毅超 | 劉燊濤 | 鄭文聰 | 楊孟璋 | 葉中賢 | 陳允誠 | 丁煒章 |
工業界(第二)[編輯]
17人自動當選
史立德 | 吳宏斌 | 馬介欽 | 梁兆賢 | 吳國安 | 陳家偉 | 楊志雄 | 徐晉暉 | 黃震 |
陳永棋 | 黃家和 | 盧金榮 | 陳國民 | 駱百強 | 施榮恆 | 吳清煥 | 黃偉鴻 |
保險界[編輯]
有20人爭17個位
地產及建造界[編輯]
17人自動當選,當中黃志祥以港區政協身份攞咗1席先。
曾慶祥 | 廖聖鵬 | 孔祥兆 | 胡應湘 | 陳文博 | 鄭志剛 | 郭基煇 | 李家誠 | 黃志祥 |
李恒頴 | 馮國強 | 趙國雄 | 黃友忠 | 羅嘉瑞 | 梁志堅 | KERR Keith Graham | 利蘊蓮 |
中小企業界[編輯]
15人自動當選
盧錦欽 | 張偉儒 | 沈慧林 | 周嘉弘 | 鄭仲邦 | 巢國明 | 郭志華 | 何世杰 |
余敏 | 肖凱 | 丁鐵翔 | 陳國威 | 王廣漢 | 麥美儀 | 霍俊文 |
紡織及製衣界[編輯]
17人自動當選
朱立夫 | 蕭勁樺 | 羅正杰 | 陳愛菁 | 許彼得 | 陳淑玲 | 梁嘉彥 | 黃守正 | 劉培傑 |
邱允恭 | 方淑君 | 楊燕芝 | 呂聯鳴 | 顏金煒 | 楊詩傑 | 鄭文德 | 司徒志仁 |
旅遊界[編輯]
17人自動當選
吳熹安 | 施俊明 | 譚光舜 | 胡景豪 | 黃子榮 | 馬煜文 | 林心亷(民建聯) | 唐偉邦 | 李振庭 |
鄧雯蕙 | 蘇子楊 | 王美嬌 | 黃進達 | 沈朝生 | 羅啟邦 | 林浩輝 | 李世華 |
航運交通界[編輯]
17人自動當選
司徒家成 | 丘應樺 | 吳天海 | 陳杰 | 賴永明 | 陳國盛 | 温子傑 | 黃良柏 | 陳宗彝 |
李鑾輝 | 黃文傑 | 李澤昌 | 凌志強 | 李博恩 | 方智輝 | 何立基 | 鄭克和 |
批發及零售界[編輯]
17人自動當選
邱安儀 | 蔡宗富 | 鄭皓明(鄭明明) | 李勝幟(自由黨) | 黃光輝 | 呂偉強 | 陳錦榮 | 黃紹基 | 余偉傑 |
郭詩慧 | 李致慧(自由黨) | 梁勵 | 林偉文(自由黨) | 吳永恩 | 梁日昌(自由黨) | 孫道弘 | 張志祥 |
第二界別[編輯]
會計界[編輯]
提名委員[編輯]
由香港會計諮詢專家協會有限公司提名15人
趙柏基 | 李健 | 江智蛟 | 何超平 | 陳瑞娟 |
馮星航 | 陶匡淳 | 林智遠 | 張穎嫻 | 黃天祐 |
陳凱 | 周志賢 | 陳嘉齡 | 鍾永賢 | 陳弘毅 |
選舉委員[編輯]
15人自動當選
陳美寳 | 許麗瓊 | 廖於勤 | 鄭康祥 | 周志堂 |
陳錦榮 | 鄧海蓮 | 吳錦華 | 梁光健 | 陳維端 |
盧華基 | 黃浩源 | 鄺天立 | 施連燈 | 葉毅成 |
建築、測量、都市規劃及園境界[編輯]
當然委員[編輯]
指明職位 | 委員 | 註 | |
---|---|---|---|
1 | 香港建築師學會會長 | 蔡宏興 | |
2 | 香港測量師學會會長 | 鄧海坤 | |
3 | 香港規劃師學會會長 | 周日昌 | |
4 | 香港園境師學會會長 | 許虹 | |
5 | 香港房屋委員會主席 | 劉詩韻 (委員) | 主席係運輸及房屋局局長 |
6 | 城市規劃委員會主席 | 廖凌康 (委員) | 主席係發展局常任秘書長(規劃及地政) |
7 | 市區重建局董事會主席 | 周松崗 | |
8 | 香港房屋協會主席 | 陳家樂 | |
9 | 古物諮詢委員會主席 | 蘇彰德 | |
10 | 物業管理業監管局主席 | 許智文 (副主席) | 主席係謝偉銓,同時身兼立法會議員同港區政協委員 |
11 | 社區參與綠化委員會主席 | 陳志球 (委員) | 主席係發展局常任秘書長(工務) |
12 | 消防安全條例諮詢委員會主席 | 郭柏威 (委員) | 主席係屋宇署助理署長 |
13 | 海濱事務委員會主席 | 吳永順 | |
14 | 土地及建設諮詢委員會主席 | 黃澤恩 | |
15 | 大嶼山發展諮詢委員會主席 | 劉振江 (委員) | 主席係發展局局長 |
選舉委員[編輯]
17人去爭15席
中醫界[編輯]
提名委員[編輯]
由港區世界中聯理事協會有限公司提名15人
周叔英 | 許斐 | 陳頤進 | 汪慧敏 | 林蓓茵 |
林家榮 | 陳仿陽 | 顏培增 | 林志秀 | 林國强 |
李嘉欣 | 鄭思榕 | 張振海 | 蔣超偉 | 王瑞 |
選舉委員[編輯]
16人爭15個位
教育界[編輯]
當然委員[編輯]
指明職位 | 委員 | 註 | |
---|---|---|---|
1 | 香港大學 | 李國章 | 由校務委員會主席擔任,校長係張翔 |
2 | 香港中文大學校長 | 段崇智 | |
3 | 香港科技大學 | 廖長城 | 由校董會主席擔任,校長係史維 |
4 | 香港城市大學 | 黃嘉純 | 由校董會主席擔任,校長係郭位 |
5 | 香港理工大學校長 | 滕錦光 | |
6 | 香港教育大學校長 | 張仁良 | 同時係港區政協委員、同埋另外一個指明職位(交通諮詢委員會主席)。 |
7 | 香港浸會大學校長 | 衞炳江 | |
8 | 嶺南大學校長 | 鄭國漢 | |
9 | 香港公開大學校長 | 林群聲 | |
10 | 香港樹仁大學校長 | 胡鴻烈 | |
11 | 香港恒生大學校長 | 何順文 | |
12 | 由天主教香港教區指明的職位 | 劉超賢 | |
13 | 由保良局指明的職位 | 陳正欣 | |
14 | 由香港聖公會指明的職位 | 鄭慕智 | |
15 | 由東華三院指明的職位 | 鄧明慧 | |
16 | 由中華基督教會香港區會指明的職位 | 黃成榮 |
選舉委員[編輯]
黃均瑜以港區人大身份攞咗1席先,其餘14人去爭剩低13個位。
工程界[編輯]
當然委員[編輯]
指明職位 | 委員 | 註 | |
---|---|---|---|
1 | 香港工程師學會會長 | 鍾國輝 | |
2 | 機場管理局董事會主席 | 蘇澤光 | |
3 | 顧問工程師委員會主席 | 張志剛 (委員) | 主席係發展局常任秘書長(工務) |
4 | 建造業議會主席 | 陳家駒 | |
5 | 建造商委員會主席 | 林健榮 (委員) | 主席係發展局常任秘書長(工務) |
6 | 水務諮詢委員會主席 | 關繼祖 | |
7 | 交通諮詢委員會主席 | 霍偉棟 (委員) | 主席係張仁良,身兼教大校長同港區政協 |
8 | 環境諮詢委員會主席 | 黃遠輝 | |
9 | 電氣安全諮詢委員會主席 | 陳國璋 | |
10 | 氣體安全諮詢委員會主席 | 陳慶龍 (委員) | 主席係氣體安全監督(即機電工程署署長) |
11 | 能源諮詢委員會主席 | 郭振華 | |
12 | 橋樑及有關建築物外觀諮詢委員會主席 | 蔡豐松 (委員) | 主席為路政署助理署長 |
13 | 升降機及自動梯安全諮詢委員會主席 | 高志偉 | |
14 | 香港鐵路有限公司董事局主席 | 歐陽伯權 | |
15 | 食水安全諮詢委員會主席 | 梁廣灝 |
選舉委員[編輯]
15人自動當選
姚勳雄 | 韋志成 | 黃維安 | 邵賢偉 | 卜國明 |
陳瑩瑩 | 何安誠 | 朱沛坤 | 鄧銘心 | 馬紹祥 |
蔣東強 | 潘樂陶 | 李炳權 | 嚴建平 | 鍾小平 |
法律界[編輯]
當然委員[編輯]
由6個基本法委員會香港委員出任
梁美芬 | 莫樹聯 | 陳弘毅 | 黃玉山 | 譚惠珠 | (懸空) |
提名委員[編輯]
由中國法學會港區理事協會提名9人
馬耀添 | 林峰 | 林青峻 |
黃繼兒 | 馬恩國 | 盧鳳儀 |
王鳴峰 | 趙云 | 鄺家賢 |
選舉委員[編輯]
由16人爭15席
醫學及衛生服務界[編輯]
當然委員[編輯]
指明職位 | 當然委員 | 備註 | |
---|---|---|---|
1 | 醫院管理局主席 | 范鴻齡 | |
2 | 菲臘牙科醫院管理局主席 | 王桂壎 | |
3 | 香港醫務委員會主席 | 劉允怡 | |
4 | 香港牙醫管理委員會主席 | 李健民 | |
5 | 香港醫學專科學院主席 | 梁嘉傑 | |
6 | 香港護士管理局主席 | 羅鳳儀 | |
7 | 香港助產士管理局主席 | 李麗賢 | |
8 | 輔助醫療管理局主席 | 左偉國 | |
9 | 藥劑業及毒藥管理局主席 | 沈明達 (成員) | 主席係衞生署署長 |
10 | 脊醫管理局主席 | 朱珏欣 | |
11 | 香港大學李嘉誠醫學院院長 | 梁卓偉 | |
12 | 香港中文大學醫學院院長 | 陳家亮 | |
13 | 人體器官移植委員會主席 | 黃幸怡 | |
14 | 香港聖約翰救護機構理事會主席 | 鍾展鴻 | |
15 | 醫療輔助隊總監 | 梁永鏗 (副總監) | 主席係衞生署署長 |
選舉委員[編輯]
李國棟以港區政協身份攞咗1席先,其餘24人去爭剩低嘅14席。
社會福利界[編輯]
當然委員[編輯]
指明職位 | 委員 | 註 | |
---|---|---|---|
1 | 香港社會服務聯會執行委員會主席 | 陳智思 | 身兼行政會議非官守議員同港區人大 |
2 | 社會工作者註冊局主席 | (團體決議唔登記成為當然委員) | 主席係梁傳孫 (註冊社工) |
3 | 社會服務發展研究中心理事會主席 | 邱浩波 | |
4 | 東華三院董事局主席 | 譚鎮國 | |
5 | 保良局董事會主席 | 林潞 | |
6 | 仁濟醫院董事局主席 | 黃楚淇 | 又名「黃美斯」 |
7 | 博愛醫院董事局主席 | 李柏成 | 憲報上打錯做「李自成」 |
8 | 仁愛堂有限公司董事局主席 | 陳承邦 | |
9 | 九龍樂善堂常務總理會主席 | 彭志宏 | |
10 | 新家園協會有限公司董事會主席 | 許榮茂 | 身兼港區政協 |
11 | 無國界社工有限公司董事會會長 | 蟻星略 | |
12 | 香港義工聯盟有限公司董事會主席 | 譚錦球 | 身兼港區政協 |
13 | 工聯會康齡服務社理事會主席 | 潘佩璆 | |
14 | 勞聯智康協會有限公司執行委員會主席 | 孟毅 | |
15 | 香港島各界社會服務基金會有限公司董事會主席 | 蘇長榮 |
選舉委員[編輯]
由於王䓪鳴、李家祥同陳勇分別以港區政協同人大身份喺呢個界別登記,所以選舉席位得返12席咁少,呢12席就由另外23人競逐。
體育、演藝、文化及出版界[編輯]
提名委員[編輯]
由中國香港體育協會暨奧林匹克委員會提名3人
王敏超 | 余國樑 | 湯徫掄 |
由中國文學藝術界聯合會香港會員總會有限公司提名9人
汪明荃 | 毛俊輝 | 洪祖星 |
周振基 | 林仚 | 譚詠麟 |
潘耀明 | 屈穎妍 | 許濤 |
由香港出版總會有限公司提名3人
李家駒 | 吳靜怡 | 黃鉦凱 |
選舉委員[編輯]
15人自動當選,其中鄭禕以港區政協身份攞咗1席先。
高克寧 | 陳永華 | 尹惠玲 | 盧永雄 | 李靜 |
陳志光 | 劉小康 | 楊國強 | 黃栢鳴 | 爾冬陞 |
黃寶基 | 王英偉 | 蘇惠良 | 貝鈞奇 | 鄭禕 |
科技創新界[編輯]
提名委員[編輯]
由粵港澳大灣區院士聯盟提名15人
支志明 | 袁國勇 | 唐本忠 | 黃乃正 | 趙國春 |
任詠華 | 莫毅明 | 陳清泉 | 葉嘉安 | 謝作偉 |
李焯芬 | 徐立之 | 張明傑 | 湯濤 | 蘇國輝 |
選舉委員[編輯]
楊建文以港區政協身份攞咗1席先,其餘15人去爭剩低嘅14席。
第三界別[編輯]
漁農界[編輯]
60席自動當選
陳博智 | 李彩華 | 冼偉倫 | 梁炳坤 | 陳志明 | 黃祥發 | 馮樹發 | 吳志華 | 陳潤才 | 鄧煖勳 |
黎勝仔 | 崔景恒 | 布偉華 | 張德勝 | 馮志康 | 彭華根 | 周炳輝 | 譚嗣籇 | 伍永裕 | 佘常光 |
劉金鳳 | 黃火金 | 鄭少華 | 温來喜 | 鄭景文 | 羅廣財 | 周耀基 | 黃元弟 | 朱淦明 | 莊忠平 |
張少強 | 梁觀好 | 黃根仔 | 梁冠華 | 黎全娣 | 黎德全 | 梁明堅 | 蔡德理 | 馮健忠 | 黃培吉 |
張火有 | 羅洛彤 | 盧蔭強 | 張錦如 | 楊上進 | 郭漢華 | 黃炳文 | 曾國強 | 陳上智 | 劉國輝 |
李日龍 | 林振偉 | 何玉生 | 盧萃霖 | 布家玲 | 梁金福 | 鍾清蓮 | 胡春月 | 陳建業 | 郭誌有 |
同鄉社團[編輯]
60席自動當選,當中吳換炎、周群飛同龔俊龍以港區政協身份優先攞走3席。
吳英鵬 | 莫靜璇 | 容冰 | 岑少雄 | 洪祖杭 | 樊敏華 | 車弘健 | 黃祖仕 | 莫海濤 | 蒙美玲 |
吳哲歆 | 黃書鋭 | 何毅強 | 馮權開 | 文頴怡 | 李德麟 | 應炳囡 | 李進 | 云海清 | 蔡關穎琴 |
戴德豐 | 吳彩華 | 梁麟 | 葉吉江 | 施能獅 | 曹元石 | 姚茂龍 | 熊漢生 | 韓陽光 | 蕭木龍 |
鄧佑財 | 李鳳琼 | 陳禮安 | 柯文華 | 鄭亞玲 | 方俊文 | 吳金龍 | 王家惠 | 蔡敏 | 吳換炎 |
吳惠權 | 黃醒林 | 林曉毅 | 藍建平 | 黃自强 | 徐道睦 | 劉娟 | 王再興 | 黃永光 | 周群飛 |
曾燈發 | 簡植航 | 朱建蘭 | 陳曉津 | 林雄申 | 俞培俤 | 唐安英 | 張泰超 | 連鎮恩 | 龔俊龍 |
基層社團[編輯]
60席自動當選,當中潘蘇通以港區政協身份優先攞走1席。
何漢文 | 楊永杰 | 陳凱榮 | 王觀强 | 劉江華 | 吳承華 | 陳舜瑜 | 李月民 | 陳武 | 李誌峰 |
祝慶台 | 左滙雄 | 郭二澈 | 黃偉傑 | 黃業坤 | 連浩民 | 舒心 | 蔡榮星 | 彭兆基 | 吳文傑 |
黃暢然 | 楊子熙 | 陳磊明 | 陳純純 | 李一萍 | 黃春平 | 張仲哲 | 林晓東 | 温和輝 | 周轉香 |
林曉輝 | 黃振鴻 | 陳延山 | 陳惠平 | 王坤 | 張學明 | 趙秀嫻 | 謝永恒 | 宋啟明 | 劉天倪 |
陳健平 | 趙華娟 | 羅競成 | 董清世 | 陳偉明 | 金玲 | 胡池 | 雲天壯 | 范榮彰 | 何超蕸 |
徐莉 | 曾德成 | 黃進輝 | 李梓敬 | 林德興 | 余智榮 | 黃國平 | 蘇麗珍 | 陳鑑林 | 潘蘇通 |
勞工界[編輯]
72人爭60個位,當中工聯會派出50人;勞聯派出16人。
宗教界[編輯]
60席分別由6個宗教團體提名:
天主教香港教區[編輯]
李貴生 | 洪奕鈞 | 趙必匡 | 周兆鴻 | 何慶濂 |
謝珮怡 | 謝戰 | 王謙 | 謝青 | 麥鄧碧儀 |
中華回教博愛社[編輯]
薩智生 | 劉芝達 | 沙意 | 脱瑞康 | 張大恩 |
楊興本 | 王香君 | 艾歷斯 | 哈奇偉 | 司徒亮 |
香港基督教協進會[編輯]
莫裕生 | 何漢賢 | 易嘉濂 | 霍健明 | 蘇耀波 |
梁淑儀 | 鍾健楷 | 李炳光 | 張洪秀美 | 余仲良 |
香港道教聯合會[編輯]
梁德華 | 陳國超 | 黃成益 | 葉映均 | 李耀輝 |
葉永成 | 林赤有 | 侯永昌 | 羅清源 | 黃健榮 |
孔教學院[編輯]
湯恩佳 | 洪定騰 | 洪頂超 | 楊萬里 | 柯耀華 |
李文斌 | 黃祉穎 | 吳漢良 | 唐躍峯 | 姜玉堆 |
香港佛教聯合會[編輯]
釋道平 | 何德心 | 釋果德 | 李家祥 | 羅妙慈 |
釋宏明 | 釋演慈 | 釋衍空 | 譚春華 | 釋悟藏 |
第四界別[編輯]
立法會議員[編輯]
有40個立法會議員成功登記成為當然委員,另外陳沛然冇登記做選委;梁美芬循基基本法委員會香港委員成為當然選委;鄭松泰就畀資格審查委員會取消議員資格,所以一共有50席空缺:
梁君彥 | 李慧琼 | 謝偉俊 | 馬逢國 | 張華峰 | 盧偉國 | 邵家輝 | 陸頌雄 |
石禮謙 | 陳克勤 | 田北辰 | 陳恒鑌 | 葛珮帆 | 鍾國斌 | 柯創盛 | 劉國勳 |
張宇人 | 陳健波 | 何俊賢 | 梁志祥 | 廖長江 | 吳永嘉 | 容海恩 | 劉業強 |
林健鋒 | 黃國健 | 易志明 | 麥美娟 | 潘兆平 | 何君堯 | 陳振英 | 鄭泳舜 |
黃定光 | 葉劉淑儀 | 姚思榮 | 郭偉强 | 蔣麗芸 | 周浩鼎 | 張國鈞 | 謝偉銓 |
鄉議局[編輯]
27人自動當選
林偉強 | 莫錦貴 | 李國鳳 | 程振明 | 鄧瑞民 | 陳月明 | 黃文漢 | 黃漢權 | 劉啟康 |
李冠洪 | 劉智鵬 | 鄧志強 | 翁志明 | 陶桂英 | 温悅球 | 文美桂 | 沈豪傑 | 黃秋萍 |
余漢坤 | 周玉堂 | 林奕權 | 邱錦平 | 鄧賀年 | 李耀斌 | 何紹基 | 陳志榮 | 韋國洪 |
內地港人團體代表[編輯]
提名團體 | 委員 | 註 | |
---|---|---|---|
1 | 深圳工聯諮詢服務中心 | 洪美容 | |
2 | 廣州工聯諮詢服務中心 | 劉志強 | |
3 | 東莞工聯諮詢服務中心 | 胡耀鋒 | |
4 | 中山市工聯諮詢服務中心 | 陳善明 | |
5 | 惠州市工聯諮詢服務中心 | 黃必文 | |
6 | 工聯康齡長者服務社(中國香港)廈門代表處 | 陳秀欽 | |
7 | 中國香港(地區)商會 | 蕭惠君 | |
8 | 中國香港(地區)商會—天津 | 楊亮賢 | |
9 | 中國香港(地區)商會—上海 | 黃有權 | |
10 | 中國香港(地區)商會—浙江 | 湯耀光 | |
11 | 中國香港(地區)商會—廣東 | 杜源申 | |
12 | 中國香港(地區)商會—福建 | 陳又誠 | |
13 | 中國香港(地區)商會—廣西 | 潘家穰 | |
14 | 中國香港(地區)商會—四川 | 洪清農 | |
15 | 中國香港(地區)商會—武漢 | 林華 | |
16 | 中國香港(地區)商會—遼寧 | 張立 | |
17 | 中國香港(地區)商會—山東 | 李成祚 | |
18 | 香港專業人士(北京)協會 | 馮國佑 | |
19 | 上海香港聯會 | 陳浩華 | |
20 | 廣州市天河區港澳青年創業服務中心 | 陳賢翰 | |
21 | 香港內地經貿協會 | 黃炳逢 | |
22 | 深圳市前海香港商會 | 馬鴻銘 | |
23 | 重慶海外聯誼會—在渝港澳企業家分會 | 張鵬 | |
24 | 福建省僑商聯合會 | 邱偉銘 | |
25 | 惠州仲愷高新區港澳青年創新創業聯合會 | 宋東 | |
26 | 廣州花都區在花港人聯誼會 | 王東明 | |
27 | 佛山禪城區港人交流會 | 羅家聰 |
港九分區委員會、地區撲滅罪行委員會及地區防火委員會委員代表[編輯]
78人爭76席(提名期最後一日,有2人報名參選形成競爭)
新界分區委員會、地區撲滅罪行委員會及地區防火委員會委員代表[編輯]
82人爭80席(提名期最後一日,有2人報名參選形成競爭)
第五界別[編輯]
香港特別行政區全國人大代表及香港特別行政區全國政協委員[編輯]
190席屬於當然委員,161人係全國政協香港委員,29人係港區人大代表
孔令成 | 方文雄 | 王力平 | 王志良 | 王亞南 | 王明凡 | 王明洋 | 王國強 | 王惠貞 | 王貴國 |
白水清 | 石漢基 | 成龍 | 朱新勝 | 朱鼎健 | 朱銘泉 | 江達可 | 何一心 | 何柱國 | 佘德聰 |
余國春 | 吳旭洋 | 吳良好 | 吳傑莊 | 呂耀東 | 李一 | 李山 | 李明 | 李胥 | 李大壯 |
李子良 | 李小加 | 李文俊 | 李民斌 | 李家傑 | 李偉斌 | 李國興 | 李勝堆 | 李惠森 | 李賢義 |
李澤鉅 | 沈南鵬 | 周永健 | 周安達源 | 周厚立 | 周春玲 | 孟麗紅 | 屈恩 | 林大輝 | 林定強 |
林建岳 | 林淑儀 | 林積燦 | 邱達昌 | 姚珏 | 姚志勝 | 施清流 | 施榮懷 | 施維雄 | 洪明基 |
紀海鵬 | 胡定旭 | 胡經昌 | 胡漢清 | 胡劍江 | 唐英年 | 唐偉章 | 孫少文 | 容永祺 | 馬浩文 |
高永文 | 高佩璇 | 高彥明 | 高敬德 | 區永熙 | 屠海鳴 | 張力 | 張勁 | 張文光 | 張志剛 |
張松橋 | 張國榮 | 張學修 | 張懿宸 | 曹暉 | 曹其東 | 梁亮勝 | 梁振英 | 梁高美懿 | 梁滿林 |
凌友詩 | 莊紹綏 | 許家印 | 許漢忠 | 郭孔丞 | 郭炳聯 | 陳仲尼 | 陳卓禧 | 陳紅天 | 陳清霞 |
陳馮富珍 | 陳新滋 | 傅軍 | 彭長緯 | 曾偉雄 | 曾智明 | 曾毓群 | 馮丹藜 | 馮華健 | 黃國 |
黃少康 | 黃若虹 | 黃英豪 | 黃敏利 | 黃華康 | 黃楚基 | 黃楚標 | 黃毅輝 | 黃錦輝 | 黃蘭茜 |
涂輝龍 | 楊振勳 | 楊志紅 | 楊國強 | 楊紹信 | 楊莉珊 | 葉建明 | 葉順興 | 董吳玲玲 | 董建華 |
詹洪良 | 翟美卿 | 趙東平 | 劉長樂 | 劉炳章 | 劉與量 | 樓家強 | 蔡加讚 | 蔡冠深 | 蔡黃玲玲 |
鄧日燊 | 鄧清河 | 鄧竟成 | 黎棟國 | 盧紹傑 | 盧業樑 | 閻峰 | 霍啟剛 | 龍子明 | 戴希立 |
薛光林 | 謝俊明 | 簡松年 | 鄺保羅 | 魏明德 | 嚴彬 | 蘇紹聰 | 釋寬運 | 鍾瑞明 | 龔永德 |
王庭聰 | 吳亮星 | 吳秋北 | 李引泉 | 李君豪 | 李應生 | 林順潮 | 林龍安 | 姚祖輝 | 洪為民 |
胡曉明 | 馬豪輝 | 陳亨利 | 陳振彬 | 陳曼琪 | 陳曉峰 | 黃友嘉 | 朱葉玉如 | 葉國謙 | 雷添良 |
蔡毅 | 蔡素玉 | 鄭耀棠 | 盧瑞安 | 霍震寰 | 鄺美雲 | 顏寶鈴 | 譚志源 | 譚耀宗 | 許明金 |
有關全國性團體香港成員代表[編輯]
110人自動當選
劉靳麗娟 | 彭徐美雲 | 梁毓偉 | 連洲杰 | 凌俊傑 | 蔡德昇 | 陳耘 | 李偉強 | 杜家駒 | 程燕 |
陳聰聰 | 何超瓊 | 范駿華 | 駱勇 | 廖伊曼 | 許奇鋒 | 計艷莉 | 林新強 | 張利平 | 梁煒茵 |
阮曾媛琪 | 何文琪 | 陳曉鋒 | 王耀瑩 | 林智彬 | 陳健文 | 鄧宣宏雁 | 趙青 | 吳輝體 | 梁日輝 |
姜岩 | 蔡鄭臻 | 吳學明 | 詹勝 | 陳昆 | 陳學鋒 | 楊毅 | 任達榮 | 楊育城 | 姚珩 |
張雅麗 | 蔡志婷 | 胡志禧 | 林琳 | 姚鵬輝 | 蘇清棟 | 唐梓恩 | 盧温勝 | 劉愛麗 | 徐新英 |
張佐姣 | 唐偉年 | 楊政龍 | 陳穎欣 | 包鴻勳 | 王育民 | 高志森 | 莫華倫 | 莊哲猛 | 王錦彪 |
周莉莉 | 李思廉 | 謝曉虹 | 施永泰 | 賴俊霖 | 蔡建四 | 葉長清 | 馬忠禮 | 吳志斌 | 沈家燊 |
陸海 | 馬春玲 | 黃子文 | 譚雪欣 | 謝承潤 | 丁良輝 | 曾志偉 | 劉央 | 陳進強 | 馬駿 |
王少華 | 呂聯勤 | 林顥伊 | 黃芷淵 | 劉根森 | 包文駿 | 郭少明 | 陳幼南 | 林樹哲 | 黃惠山 |
簡慧敏 | 楊全盛 | 劉智仁 | 何坤洲 | 郭芙蓉 | 吳華江 | 莊紫祥 | 鄭翔玲 | 廖宇軒 | 盧文端 |
張心瑜 | 梁宏正 | 趙磊 | 莊家彬 | 周伯展 | 關百豪 | 黃敬 | 管浩鳴 | 王錦輝 | 陳志煒 |