-
- 10:00 Ježeva kućica - Izmišljanje boljeg sveta, BG
-
Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd
JEŽEVA KUĆICA - IZMIŠLJANJE BOLJEG SVETA - tematska izložba, prema poemi Branka Ćopića (2.12.2023.-31.8.2024.)
- 10:00 Radonić sam. Izbor crteža Novaka Radonića, BG
-
Narodni muzej Srbije/Kabinet grafike, Trg Republike 1a, Beograd
RADONIĆ SAM. IZBOR CRTEŽA NOVAKA RADONIĆA - izložba (14.12.2023.-13.10.2024.)
- 10:00 Biljka kao začin. U carstvu boja, mirisa i ukusa, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalamegdan 5, Beograd
BILJKA KAO ZAČIN. U CARSTVU BOJA, MIRISA I UKUSA - izložba (15.12.2023.-30.6.2024.)
autor: dr Uroš Buzurović
- 10:00 Art brut. Radovi iz kolekcije Infeld, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Đuričića 10, Jagodina
ART BRUT. RADOVI IZ KOLEKCIJE INFELD - izložba (18.1.-31.5.2024.)
- 10:00 Srebrna čaša iz grajskega pogrinjka, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15 || Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
SREBRNA ČAŠA IZ GRAJSKEGA POGRINJKA - Zaklad s srednjeveškega gradu na vrhu Jeterbenka - razstava (1.2.-19.5.2024.)
- 10:00 Spekter. 70 let Zbirke UGM, MB
-
UGM, Strossmayerjeva ulica 6, Maribor
SPEKTER. 70 let Zbirke UGM - razstava (2.2.2024.-3.12.2025.)
- 10:00 Plečnik in Ljubljana, LJ
-
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
PLEČNIK IN LJUBLJANA: UREJANJE ODPRTEGA PROSTORA - razstava (2.2.-12.5.2024.)
autorica razstave: Darja Pergovnik
- 11:00 Gregor Pratneker, MB
-
UGM Šop, Strossmayerjeva 6, Maribor
GREGOR PRATNEKER (1973, Maribor): CVETOČI TRAVNIK - prodajna razstava (8.2.-12.5.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 11:00 Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
TOMISLAV GOTOVAC A.K.A. ANTONIO G. LAUER (1937-2010): UZLAZNO SILAZNA GENEALOGIJA - izložba (9.2.-19.5.2024.)
autor izložbe: Pierre Bal-Blanc, u suradnji s Vesnom Meštrić (Muzej suvremene umjetnosti) i Darkom Šimičićem (Institut Tomislav Gotovac)
- 10:00 Razširjeni vid, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
RAZŠIRJENI VID / EXTENDED VISION - skupinska razstava (16.2.-26.5.2024.)
Marko Batista
Uršula Berlot
Beti Bricelj
Ksenija Čerče
Sandi Červek
Vuk Ćosić
DK
Dušan Fišer
Vadim Fiškin
Meta Grgurevič
Sanela Jahić
Danilo Jejčič
Peter Koštrun
Blažka Križan
Oto Rimele
Nejč Slapar
Nika Špan
Dušan Tršar
Vinko Tušek
Edvard Zajec
kustosinja razstave: Alenka Trebušak
- 10:00 Kako naprej, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
KAKO NAPREJ? - izbor del iz zbirke Arteast 2000+ in nacionalnih zbirk Moderne galerije ter posebni projekti - razstava (20.2.2024.-20.2.2025.)
Marina Abramović
Jurij Avakumov
Manca Bajec
Maja Bajević
Walter De Maria
Vlasta Delimar
György Galántai
Alla Georgieva
Igor Grubić
Dejan Habicht
Jusuf Hadžifejzović
Boštjan Hladnik
Jenny Holzer
Sanja Iveković
Zofia Kulik
Vladimir Kuprijanov
Siniša Labrović
Katalin Ladik
Natalia LL
David Maljković
Vlado Martek
Goranka Matić
Slavko Matković
Nonument Group (Martin Bricelj Baraga, Nika Grabar, Miloš Kosec, Neja Tomšič)
Novi kolektivizem
OHO (Iztok Geister - Plamen, Matjaž Hanžek, Naško Križnar, Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Dan Perjovschi
Darinka Pop Mitić
Tone Stojko
Bálint Szombathy
Škart
Jane Štravs
Slaven Tolj
Milica Tomić
Konstantin Zvezdočotov
Življenja spomenikov
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3889/kako-naprej-izbor-del-iz-zbirke-arteast-20...
- 10:00 Maria Lassnig, LJ
-
Cankarjev dom, Ljubljana
MARIA LASSNIG (1919-2014): RISBE IN SLIKE - razstava (28.2.-18.8.2024.)
kuratorja razstave: Peter Pakesch (Maria Lassnig Foundation), Katarina Hergouth (Cankarjev dom)
arhitektka razstave: Sara Badovinac
- 12:00 Biljana Đurđević, BG
-
Galerija i umetnička rezidencija Hestia, Topličin venac 14, Beograd
BILJANA ĐURĐEVIĆ: POSLEDNJA VEČERA - izložba (28.2.-25.5.2024.)
- 10:00 Tarek Atoui, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
TAREK ATOUI: STOJEČE VALOVANJE / STANDING WAVES - razstava (29.2.-2.6.2024.)
kustosinja: Mara Anjoli Vujić
- 10:00 Umetniška zbirka Kroples, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
UMETNIŠKA ZBIRKA KROPLES - razstava 66 umetnin avtorjev (7.3.-14.7.2024.)
Marko Pernhart
Ivana Kobilca
Anton Karinger
Rihard Jakopič
Ivan Grohar
Matija Jama
Hinko Smrekar
Zoran Mušič
Metka Krašovec
…
kustosinja dr. Alenka Simončič
- 10:00 Zmago Jeraj, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ZMAGO JERAJ (1937-2015): Z VISOKIM KORAKOM PRESTOPIM OKENSKO POLICO - razstava (8.3.-16.6.2024.)
- 12:00 Oliver Larić, BG
-
Eugster || Belgrade, Viline Vode BB, Beograd
OLIVER LARIĆ (1981, Innsbruck): CALIBRATING - izložba (8.3.-8.6.2024.)
- 10:00 Uroš Predić - dostojanstvo svakidašnjice, BG
-
SANU, Beograd
UROŠ PREDIĆ - DOSTOJANSTVO SVAKIDAŠNJICE - izložba (12.3.-26.5.2024.)
autori: dr Snežana Mišić i prof. dr Igor Borozan
Kustosko vođenje kroz izložbu (utorak, petak - 18h, četvrtak - 12h)
Autorsko tumačenje izložbe (subota - 13h, nedelja - 12h)
- 10:00 Kejti Voznicki i Edita Kadirić, BG
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti/Salon Oto Bihalji-Merin, Nemanjina 3/III, Beograd
KEJTI VOZNICKI i EDITA KADIRIĆ: BRUTALNA NEŽNOST - izložba (13.3.-25.5.2024.)
- 10:00 61. Disovo proleće, ČA
-
Gradska biblioteka Vladislav Petković Dis, Gospodar Jovanova 6, Čačak
61. DISOVO PROLEĆE (14.3.-31.5.2024.)
- 08:30 Predrag Radosavljević, BG
-
Đura bar, Venizelosova 62, Beograd
PREDRAG RADOSAVLJEVIĆ: OTKRIVANJE - prva samostalna izložba kolaža (19.3.-19.5.2024.)
- 10:00 Klavdij Sluban, LJ
-
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
KLAVDIJ SLUBAN: NEKJE DRUGJE TUKAJ - razstava (19.3.-25.8.2024.)
kustosinja: dr. Marija Skočir
https://mgml.si/sl/galerija-jakopic/razstave/656/klavdij-sluban
- 11:00 Dubravko Sertić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
DUBRAVKO SERTIĆ: DANAS JE SUTRA JUČER - izložba (21.3.-26.5.2024.)
kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik
- 10:00 Inspirisani Francuskom, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Mesec Frankofonije
INSPIRISANI FRANCUSKOM - izložba (22.3.-26.5.2024.)
Sava Šumanović
Bogdan Šuput
Petar Dobrović
Milan Konjović
Peđa Milosavljević
Ljubica Cuca Sokić
Lazar Vozarević
Mića Popovića
Đorđe Jovanović
autorka izložbe: Ivana Rastović, kustoskinja
- 10:00 New Era: umetnički diskursi o društvenim i klimatskim promenama, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
NEW ERA: UMETNIČKI DISKURSI O DRUŠTVENIM I KLIMATSKIM PROMENAMA - grupna intermedijska izložba (22.3.-12.5.2024.)
Igor Bošnjak
Isidora Branković
diSTRUKTURA
Jovan Došenović
Dejan Marković
Marija Marković
DNLM
Bojan Mrđenović
PLATEAURESIDUE
Helena Tahir
Nikola Tomić
Adrienn Újhazi
kustosi izložbe: Mladen Banjac (MSURS), Miha Colner (GBJ)”, Sanja Kojić Mladenov (MSUV)
- 11:00 Emir Šehanović, ZG
-
Galerija Trotoar, Mesnička 7, Zagreb
EMIR ŠEHANOVIĆ (Tuzla/Beograd): THERE WILL BE BLISS - izložba (22.3.-1.6.2024.)
- 12:00 Joško Eterović, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
JOŠKO ETEROVIĆ: SECUNDUM MINIMUM - monografska izložba (26.3.-22.5.2024.)
kustos izložbe: Branko Franceschi, ravnatelj NMMU
organizacija: Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka i Nacionalni muzej moderne umjetnosti iz Zagreba
- 10:00 Vladan Radovanović, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
VLADAN RADOVANOVIĆ (1932-2023): ISPRED VREMENA I IZVAN - retrospektivna izložba (28.3.-10.9.2024.)
autor koncepcije i kustos izložbe: Saša Janjić
kustos iz Muzeja savremene umetnosti: Una Popović, rukovodilac Zbirke fotografije, filma, videa i digitalnih medija MSU
- 10:00 Lana Vasiljević i Marija Ćalić, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
LANA VASILJEVIĆ i MARIJA ĆALIĆ: OTISAK VREMENA - izložba (29.3.-19.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Milica Josimov
- 08:00 Pod lupo / Knjige in branje v Univerzitetni knjižnici Maribor, MB
-
Likovno razstavišče Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10, Maribor
POD LUPO / KNJIGE IN BRANJE V UNIVERZITETNI KNJIŽNICI MARIBOR - razstava (2.4.-15.5.2024.)
kustosinji razstave in strokovni sodelavki: Breda Kolar Sluga, UGM in Jerneja Ferlež UKM
https://www.ugm.si/razstave/pod-lupo-z-zbirko-ugm-knjige-in-branje-5333
- 08:00 Nadežda Petrović: bez boje, SO
-
Gradski muzej Sombor, Trg Republike 4, Sombor
NADEŽDA PETROVIĆ: BEZ BOJE - izložba crteža iz Kolekcija Narodnog muzeja Srbije (4.4.-18.5.2024.)
autorka izložbe: Evgenija Blanuša, muzejska savetnica istoričarka umetnosti
- 10:00 Početak i kraj - 50 godina od ukidanja subotičkog tramvaja, SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
EDVARD KIRBUS i ZLATKO JOVANOV: POČETAK I KRAJ - 50 GODINA OD UKIDANJA SUBOTIČKOG TRAMVAJA - izložba fotografija o ispraćaju subotičkog tramvaja 4. aprila 1974. godine, i predmeta iz zbirke Gradskog muzeja Subotica vezane za početke tramvajskog saobraćaja u nešam gradu (4.4.-18.5.2024.)
- 10:00 Ukus prošlosti - Julije Korhec (1899-1973), SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
UKUS PROŠLOSTI - Julije Korhec (1899-1973) - izložba privredne istorije (5.4.-15.6.2024.)
autori izložbe: Žužana Korhec Pap i Akoš Kubičković
- 10:00 Mostovi svetlosti, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
MOSTOVI SVETLOSTI. IZBOR RADOVA IZ ZBIRKE UMETNIČKIH DELA MUZEJA ŽRTAVA GENOCIDA - izložba (9.4.-11.5.2024.)
autor: dr umetnosti Nikola Radosavlјević, kustos
Pjer Križanić
Milorad Ćirić
Pivo Karamatijević
Đorđe Andrejević Kun
Majda Kurnikova
Branko Šotra
Franjo Mraz
Lazar Vujaklija
Božidar Prodanović
Miloš Bajić
Zdenka Kartusova
Vida Jocić
Miodrag Živković
Nandor Glid
Ismet Mujezinović
Ljilјana Bursać
Predrag Đaković
Simonida Radonjić
Milena Maksimović Kovačević
Daniela Fulgosi
Vesna Perunović
Gabrijela Bulatović
Bojan Otašević
Milan Jakšić
Nada Denić
…
- 10:00 Sveže ribe: #Novulov, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
SVEŽE RIBE: #NOVULOV - skupinska razstava (9.4.-22.5.2024.)
kuratorki: Ema Kobal, Olja Simčič Jerele
- 10:00 Darko Fritz, Mac Andre Arbolede, KČ
-
Gradski muzej Korčula
DARKO FRITZ (1966): ZAMIŠLJENE BUDUĆNOSTI: TURIZAM - izložba (9-22.4.2024.)
kustosica: Sani Sardelić
Trg sv. Marka, Korčula
MAC ANDRE ARBOLEDE: KAKO PISATI POVIJEST - izložba (9.4.-15.5.2024.)
kustosi: Darko Fritz, Format C
Siva Zona | Events | Događanja
http://sivazona.hr/events/zamisljene-buducnosti-turizam-izlozba-korcula
- 10:00 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
- 10:00 S kraja na kraj Imperije. Put rimskog viteza, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
S KRAJA NA KRAJ IMPERIJE. PUT RIMSKOG VITEZA - izložba posvećena epigrafskom spomeniku koji svedoči o bogatoj civilnoj i vojnoj karijeri rimskog viteza Marka Ulpija iz druge polovine II veka (11.4.-12.5.2024.)
autori izložbe: dr Adam Crnobrnja i mr Veselinka Ninković, muzejski savetnici
- 10:00 Likovna kolonija Vlasina 45-50. saziv (2018-2023), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
LIKOVNA KOLONIJA VLASINA 45-50. saziv (2018-2023) - izložba (11.4.-11.5.2024.)
selekcija: umetnica Nina Todorović
organizacija: Leskovački kulturni centar
- 10:00 Polaganost / Slowness, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
POLAGANOST / SLOWNESS - izložba suvremenih čeških umjetnika (11.4.-2.6.2024.)
Daniel Balabán
Milena Dopitová
Lukáš Jasanský & Martin Polák
Blanka Kirchner
Zdena Kolečková
Jiří Kovanda
Adéla Matasová
Jiří Pitrmuc
kustos: Michal Koleček
- 10:00 Mirko Ilić, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
MIRKO ILIĆ (1956, Bijeljina): LICEM U LICE - nekonvencionalna retrospektivna izložba (11.4.-6.6.2024.)
- 11:00 Julije Knifer | Josip Vaništa - iz zbirki MSU, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
JULIJE KNIFER - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Radmila Iva Janković
JOSIP VANIŠTA - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Kristina Bonjeković Stojković
- 10:00 Ana Adamović, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
ANA ADAMOVIĆ: 1400 DANA - izložba (12.4.-25.5.2024.)
kustoskinja izložbe, tekst u katalogu: Nela Tonković
- 10:00 Simboli stradanja: Srpski narod u Drugom svetskom ratu, PA
-
Galerija na otvorenom Zavičajnog muzeja u Paraćinu, Tome Živanovića 17, Paraćin
SIMBOLI STRADANJA: Srpski narod u Drugom svetskom ratu - izložba (12.4.-11.5.2024.)
autori: istoričarka Jasmina Tutunović Trifunov, viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida i Gavro Burazor, kustos Muzeja žrtava genocida
- 12:00 Aleksandar Radičević, BG
-
Galerija Zvono, Višnjićeva 5, Beograd
ALEKSANDAR RADIČEVIĆ (1992, Leskovac): VAZDUH I MILOVANJA - izložba (12.4.-17.5.2024.)
- 11:00 Slobodan Knežević Abi, NS
-
Galerija Bel Art, Bulevar Mihaila Pupina 17, Novi Sad
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI: LINIJA - izložba (16.4.-15.5.2024.)
kustos izložbe: Sava Stepanov
https://www.facebook.com/people/Galerija-Bel-Art/100063507552971
- 08:00 Pavle Ivić, BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
PAVLE IVIĆ - kamerna izložba povodom 100 godina od rođenja (17.4.-24.5.2024.)
- 08:00 Gabriel Glid, KŠ
-
Narodni muzej Kruševac/Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
GABRIEL GLID (1966, Beograd): HOMEOAPATIJA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Biljana Grković
- 10:00 Neopaženo ob cesti. Grafična tehnika Marjana Pogačnika, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
NEOPAŽENO OB CESTI. GRAFIČNA TEHNIKA MARJANA POGAČNIKA - razstava (18.4.-20.10.2024.)
avtorji razstave: Tina Buh, Admir Ganić, Andrej Smrekar
- 10:00 Monahinja Marija, BG
-
RTS Klub, Svetogorska 1, Beograd
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice sestrinstva srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja (Jasenovac, Hrvatska) (18.4.-18.5.2024.)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Eparhija pakračko-slavonska Srpske pravoslavne crkve i Radio-televizija Srbije
- 10:00 Ritam francuske kulture 2024
-
RITAM FRANCUSKE KULTURE 2024 (18.4.-8.12.2024.)
- 11:00 Josip Botteri Dini, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
JOSIP BOTTERI DINI (1943, Zagreb): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-2.6.2024.)
- 12:00 Deana Petrović, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg Republike 5/podrum
DEANA PETROVIĆ: LIVNICA PESAMA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kompozitorka: Svetlana Maraš
- 12:00 Nemanja Knežević i Robert Marin, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget, Trg Republike 5/1
NEMANJA KNEŽEVIĆ I ROBERT MARIN: STVARAN SVET JE TAMO NEGDE - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 12:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 10:00 17. Međunarodni bijenale umetnosti minijature, GM
-
Kulturni centar Mija Aleksić Gornji Milanovac, Vojvode Milana 6, Gornji Milanovac
17. MEĐUNARODNI BIJENALE UMETNOSTI MINIJATURE (20.4.-30.6.2024.)
- 09:00 Jovan Bijelić u Umetničkoj koloniji Ečka, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
JOVAN BIJELIĆ U UMETNIČKOJ KOLONIJI EČKA - izložba slika iz kolekcije Savremene galerije Zrenjanin (22.4.-22.5.2024.)
autorka postavke: istoričarka umetnosti Sunčica Lambić Fenjčev, viša kustoskinja Savremene galerije Zrenjanin
- 10:00 Povratak: Priča koja traje, NK
-
Hol Nikšićkog pozorišta, Trg Save Kovačevića 5, Nikšić
Nacionalni dan sećanja Republike Srbije na žrtve genocida i Dan Muzeja žrtava genocida (22. april)
POVRATAK: Priča koja traje - izložba (22.4.-22.5.2024.)
autorka: Jasmina Tutunović Trifunov (viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida)
organizacija: Muzej žrtava genocida i Javna ustanova Muzeji i galerije Nikšić, Nikšićko pozorište
- 10:00 Sveti novomučenici jasenovački u svetlosti Vaskrsenja, UŽ
-
Istorijski arhiv Užice, Žička 17, Užice
Nacionalni dan sećanja Republike Srbije na žrtve genocida i Dan Muzeja žrtava genocida (22. april)
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice monaške obitelji srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Jasenovcu (Eparhija pakračko-slavonska) (22.4.-22.5.2024.)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Istorijski arhiv Užice
- 16:00 Jana Dabac, ZG
-
Galerija Spot, Ured za fotografiju, Čanićeva 6, Zagreb
JANA DABAC (1978, Zagreb): SLOBODA OD, SLOBODA ZA - izložba (22.4.-17.5.2024.)
- 10:00 Saša Pančić, KG
-
Galerija Rima, Branka Radičevića 20, Kragujevac
SAŠA PANČIĆ (1965, Mostar): KAIROS I RAZMOTAVANJE VREMA - izložba objekata i skulptura (23.4.-23.5.2024.)
- 10:00 Tisja Kljaković Braić, ZG
-
Etnografski muzej, Trg Mažuranića 14, Zagreb
Noć knjige
Slikarica i ilustratorica, Frakturina autorica TISJA KLJAKOVIĆ BRAIĆ (autorica hit-knjiga U malu je uša đava, Oni i Oni 2, Pita moja mama imate li jedno jaje): ONI - izložba (23.4.-22.9.2024.)
- 10:00 Čarobna lepota pećina, BG
-
Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, Beograd
ČAROBNA LEPOTA PEĆINA - izložba odabranih radova sa likovnog konkursa za učenike osnovnih škola Tajne pećine(23.4.-13.5.2024.)
organizacija: Nacionalna asocijacija upravljača turističkih speleoloških objekata Srbije
- 12:00 Tatjana Marticki, BG
-
Dom omladine Beograda
TATJANA MARTICKI (1996, Novi Sad): BELEŠKE SA KOLOSEKA - izložba grafika, fotografija, crteža i instalacija (23.4.-12.5.2024.)
- 08:00 TANJUG javlja, rat je završen, UŽ
-
Narodni muzej Užice, Dimitrija Tucovića 18, Užice
Užice - Prestonica kulture Srbije
TANJUG javlja, rat je završen - izložba Muzeja Jugoslavije (24.4.-30.5.2024.)
autori izložbe: Radovan Cukić i Milica Tomić
saradnica na obradi fotografije: Jovana Stojadinović
arhitektura postavke: Milica Lopičić
dizajn: Mane Radmanović
- 08:00 Vladislava Krstić, GR
-
Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka
VLADISLAVA KRSTIĆ: ONA - izložba skulptura (24.4.13.5.2024.)
- 16:00 Ivana Perić, Ana Kutleša, Dunja Kučinac, ZG
-
Nova Baza, Nova cesta 66, Zagreb
IVANA PERIĆ, ANA KUTLEŠA, DUNJA KUČINAC: TREŠNJEVAČKE IGRAČICE - CRTICE IZ SPORTSKE POVIJESTI KVARTA - izložba (24.4.-18.5.2024.)
autorica ilustracija i stripova: Ena Jurov
- 09:00 Nikola Marković, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba crteža i prostornog objekta (25.4.-14.5.2024.)
- 10:00 Zil Milano, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Djuričića 10, Jagodina
PUTEM NADREALIZMA PREKO POP ARTA DO ART BRUTA. NOVA PRODUKCIJA ZIL MILANA (1961, Belica) - izložba (25.4.-31.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Lepa Milošević
- 10:00 Đuzep Marija de Ljobet, BG
-
Institut Servantes u Beogradu, Čika Ljubina 19, Beograd
ĐUZEP MARIJA DE LJOBET (1973, Barselona): PASTINSKI - izložba fotografija o jednom stanu u srcu Barselone (25.4.-20.6.2024.)
- 10:00 Magi - kad krenem ka, BG
-
Plato ispred Umetničkog paviljona Cvijeta Zuzorić, Kalemegdan 1, Beograd
MAGI - KAD KRENEM KA - izložba fotografija posvećena Margiti Magi Stefanović (1959-2002), jednoj od prvih velikih istorijskih junakinja srpske autorske rokenrol scene, članici proslavljene grupe Katarina II - kasnije poznatije kao Ekatarina Velika, povodom 60 godina od osnivanja Doma omladine Beograda (25.4.-25.5.2024)
- 10:00 Dragan Momčilović, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Galerija Oficirski dom, Orlovića Pavla 28a, Niš
DRAGAN MOMČILOVIĆ - retrospektivna izložba slika i crteža (25.4.-25.5.2024.)
- 10:00 Aleksandar Leka Mladenović, ČA
-
Umetnička galerija Nadežda Petrović, Cara Dušana 6, Čačak
ALEKSANDAR LEKA MLADENOVIĆ: DIJALOG: Nadežda Petrović - A. M. Leka - izložba (25.4.-2.6.2024.)
kustoskinje izložbe: Dragana Božović, čačanska Galerija, Marija Stošić, Muzej grada Beograda
- 10:00 Anamarija Vartabedijan i Danica Trajković, BG
-
UK Parobrod, Kapetan-Mišina 6a, Beograd
ANAMARIJA VARTABEDIJAN (1974, Beograd) i DANICA TRAJKOVIĆ (1988, Gnjilane): ŽENE U ROKENROLU - izložba koncertnih fotografija (25.4.-16.5.2024.)
- 10:00 Milutin Mićić, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
MILUTIN MIĆIĆ: STRAHOVANJA - MOJA ZEMLJA - MOJ NAROD - NAŠ IDENTITET - izložba slika (25.4.-14.5.2024.)
- 10:00 37. Salon mladih, ZG
-
Dom HDLU/Meštrovićev paviljon, Trg žrtava fašizma 16, Zagreb
37. SALON MLADIH - bijenalna nacionalna izložba vizualnih umjetnika_ica do 35 godina
PAO SAT U BUNAR - centralna izložba (25.4.-16.6.2024.)
Alex Brajković
Ana Ratković Sobota
Anđela Zanki i Mia Maraković
Andrej Drožden
Anja Mergeduš
Astrid Jakšić
David Bakarić Mihaljević
David Wilhelm
Iva Zagoda
Ivana Stećuk
Ivor Tamarut
John Miličić
Katarina Juričić
Lana Lephamer
Lav Paripović
Lea Anić
Lovro Ivančić
Marko Zbodulja
Mihael Klančić
Mihaela Rašica
Tomislav Hršak
Valerija Cerovec
Pozvani umjetnici:
Marko Gutić Mižimakov
Nika Pećarina
Branimir Štivić
Jelena Visković
Bruna Jakupović
Matej Jurčević
Paula Tončić
Valentina Butumović
kustos: Lovro Japundžić
Galerija Šira
VENIENTES - izložba (17.5.-29.5.2024.)
Arheološki muzej u Zagrebu, Galerija AMZ, Galerija Art&CeRZe
SITUACIJA - izložba (22.5.-16.6.2024.)
kustosice: Lora Rajčić i Ivana Završki
- 12:00 Goran Dimić, BG
-
Galerija N.Eon, Crnogorska 10 (Savamala), Beograd
GORAN DIMIĆ - izložba slika (25.4.-26.5.2024.)
- 10:00 Manca Juvan, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
MANCA JUVAN: ISTANBUL - OBRAZI SVOBODE - razstava (26.4.-26.5.2024.)
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3926/manca-juvan-istanbul-obrazi-svobode
- 12:00 Ana Knežević, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd
ANA KNEŽEVIĆ (1976, Beograd): GEOMETRIJA PRAZNINE / GEOMETRY OF VOID - izložba (26.4.-17.6.2024.)
kustoskinja: Una Popović
- 12:00 Zoran Đukić, ZG
-
HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb
ZORAN ĐUKIĆ: ĐKĆ X - izložba (26.4.-15.5.2024.)
kustos i autor predgovora: Marko Golub
vizualni identitet izložbe i grafički dizajn: Zoran Đukić
- 15:00 Vuk Ćosić, MB
-
Kibla, Maribor
artKIT, Glavni trg 14, Maribor
VUK ĆOSIĆ (1966, Beograd/Ljubljana): DRAGI KARL - razstava (26.4.-25.5.2024.)
http://www.kibla.org/dejavnosti/artkit/2024/vuk-cosic-dragi-karl
- 10:00 Aleksandar Rakezić, GO
-
KDC Reflektor, Dositeja Obradovića 8, Gorjani
ALEKSANDAR RAKEZIĆ (1995, Kraljevo): SLON U SOBI - izložba (27.4.-11.5.2024.)
- 10:00 Franc Kafka: Čovek svog i našeg vremena, BG
-
Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd
FRANC KAFKA: ČOVEK SVOG I NAŠEG VREMENA - biografska izložba (29.4.-21.5.2024.)
koncept i tekst: Radek Mali
ilustracije: Renata Fučikova
grafički dizajn: HMS design
vođa projekta: Adriana Krásová, Czech centres
prevod: Tihana Hamović
organizacija: Kulturni centar Beograda, Gete institut, Austrijski kulturni forum, Češki centar Beograd, EUNIC Srbija
- 10:00 Milan Konjović, BG
-
Kuća kralja Petra I, Vase Pelagića 40, Beograd
MILAN KONJOVIĆ: DA SE NE ZABORAVI - izložba (29.4.-12.5.2024.)
autor postavke, organizacija, PR: Milan Kličković, vajar ULUS
- 10:00 Isidora Ivanović, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
ISIDORA IVANOVIĆ: SVETLOST KOJU NE VIDIMO - izložba (29.4.-13.5.2024.)
- 12:00 Uroš Tošković, BG
-
Galerija Grafički kolektiv, Dragoslava Jovanovića 11, Beograd
UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019): Mistifikacija sa razlogom - Crteži iz kolekcije Bojana Krljića - izložba (29.4.-23.5.2024.)
- 10:00 Aleksandar Đorđević - graditelj Beograda, BG
-
SANU, Beograd
Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, Beograd
ALEKSANDAR ĐORĐEVIĆ - GRADITELJ BEOGRADA - izložba (30.4.-8.6.2024.)
autor: Novica Babović
- 08:30 Bruno Žganjer Šram, ZG
-
Centar za kulturu Trešnjevka/Galerija Modulor, Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb
BRUNO ŽGANJER ŠRAM (1999, Zagreb): BEŠTIJARIJ - izložba (3-17.5.2024.)
- 09:00 Vitar Drinković, ZG
-
Lauba - Kuća za ljude i umjetnost, Prilaz baruna Filipovića 23a, Zagreb
VITAR DRINKOVIĆ (1983, Zagreb): RETROEVOLUCIJA AUTOPERCEPCIJE - interaktivna izložba (3-12.5.2024.)
- 10:00 Antifašistički strip u Jugoslaviji, od Pionira do Partizana, SA
-
Bosanski kulturni centar, Branilaca Sarajeva 24, Sarajevo
Dani Kantona Sarajevo
ANTIFAŠISTIČKI STRIP U JUGOSLAVIJI, OD PIONIRA DO PARTIZANA - izložba (4-25.5.2024.)
autor: Veljko Krulčić (1962, Pula)
- 17:00 Prvi proljetni salon miniformata Kastav 2024
-
Galerija sv. Trojice, Trg Lokvina, Kastav
PRVI PROLJETNI SALON MINIFORMATA KASTAV 2024 - izložba (4-14.5.2024.)
Đanino Božić (Hrvatska) - skulptura, objekt
Zdravko Milić (Hrvatska) - slikarstvo
Josip Mijić (Hrvatska) - skulptura
Duško Šibl (Hrvatska) - slikarstvo
Branko Nikolov (Bugarska) - grafika
Boža Plazinić (Srbija) - crtež
Jasmina Runje (Hrvatska) - slikarstvo
Boris Roce (Hrvatska) - keramika
Silvana Konjevoda (Hrvatska) - slika, objekt
Željan Pavić (Hrvatska) - slikarstvo
Renata Papišta (BiH) - grafika
Snježana Pokos Vujec (Hrvatska) - keramika
Robert Jankuloski (S. Makedonija) - fotografija
Monika Moteska (S. Makedonija) - crtež
Igor Sekovski (S. Makedonija) - grafika
Džeko Hodžić (BiH) - slikarstvo
Đorđe Odanović (Srbija) - fotografija
Gordana (Srbija - slikarstvo)
Elisabeth Melkonyan (Austrija) - keramika
Lauren Moreira (Italia/Brazil) - keramika
Vana Urošević (S. Makedonija) - crtež
Jadranka Protić (Austrija) - slikarstvo
Celestina Vičević (Hrvatska) - Grafika
Rebeka Legović (Hrvatska) - fotografija
Vesna Osojnički (Hrvatska) - keramika
Dijana Trtanj (Hrvatska) - keramika
Cvetka Hojnik (Slovenija) - slikarstvo
Slavica Janešlieva (S. Makedonija) - grafika
Drago Vejnović (BiH) - fotografija
Nenad Zelić (BiH) - grafika
Lucija Gudlin (Hrvatska) - keramika
Dan Palade (Rumunjska) - koncept, fotografija
Jelena Cetinja Vukelić (Hrvatska) - skulptura
Dijana Tomik Radevska (S. Makedonija) - grafika
Jasna Šikanja (Hrvatska) - grafika
Željko Kranjčević Winter (Hrvatska) - skulptura
Istog Žorž (Hrvatska) - fotografija
Dubravka Kanjski (Hrvatska) - crtež
Branimir Karanović (Srbija) - fotografija
Borislav Božić (Hrvatska) - grafika
- 10:00 Kritički turizam, RI
-
Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
KRITIČKI TURIZAM - izložba propitivanja posljedica turizma (7-29.5.2024.)
Boris Cvjetanović
Jana Dabac
Vitar Drinković
Katerina Duda
Darko Fritz
Dina Gligo i Vedran Gligo
Igor Grubić
Andreja Kulunčić
Božena Končić Badurina
Jelena Lovrec
Maja Marković
Edita Pecotić
Ivan Ramljak
Projekt Reciplaža (Valerija Jurjević, Sanda Hančević, Darko Fritz)
Ilija Šoškić
Vice Tomasović
kustos: Darko Fritz
produkcija: organizacija siva) (zona
- 10:00 Sto godina Salona Galić, ST
-
Salon Galić, Marmontova ulica 3, Split
STO GODINA SALONA GALIĆ - izložba (7.5.-1.6.2024.)
kustosice izložbe: Sandi Bulimbašić (HULU - Split), Jasminka Babić (Galerija umjetnina)
organizacija: Galerija umjetnina i Hrvatska udruga likovnih umjetnika - Split
- 10:00 Izdanja Doma kulture studentski grad (1974-2024), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Hol Biblioteke
IZDANJA DOMA KULTURE STUDENTSKI GRAD (1974-2024) - izložba knjiga (7-31.5.2024.)
- 10:00 Hannah Koselj Marušič, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
HANNAH KOSELJ MARUŠIČ (1996): LULAT ME! - razstava (7.5.-5.7.2024.)
kuratorka: Olja Simčič Jerele
- 11:00 9. Hrvatski trijenale grafike | Ines Krasić, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
9. HRVATSKI TRIJENALE GRAFIKE (7.5.-16.6.2024.)
INES KRASIĆ: NEVERMORE - samostalna izložba grafika (7.5.-16.6.2024.) dobitnice Premije HAZU na 8. hrvatskom trijenalu grafike
kustosice izložbe: Ana Petković Basletić, viša kustosica; Ružica Pepelko, muzejska savjetnica, Kabinet grafike HAZU; Katarina Srdarev Škorić, viša kustosica, Galerija Klovićevi dvori
https://gkd.hr/2024/04/25/9-hrvatski-trijenale-grafike-i-samostalna-izlozba-ines...
- 12:00 Matic Flajs, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
Umetnik na mesec
MATIC FLAJS (1994): SUDOKU - razstava (7.5.-1.6.2024.)
kuratorka: Urška Kleindienst
- 16:00 Pokret solidarnosti Hajdarpaša, BG
-
Grad, Beograd
POKRET SOLIDARNOSTI HAJDARPAŠA (Istambul) - izložba fotografija (7-11.5.2024.)
- 09:00 Stefan Krunić, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Galerija SKC Novi Beograd
STEFAN KRUNIĆ (1999, Valjevo/Beograd): UTICAJ ANTIČKOG RIMA NA KARAKTER DIZAJN U NOVIM MEDIJIMA - izložba (8-24.5.2024.)
Projekat Kopča - Katedra za umetnost BAPUSS
autor projekta, koncept, izbor radova, organizacija i postavka izložbi: dr um Miodrag Krkobabić, šef Katedre za umetnost
saradnik na projektu: prof. dr um Irena Kelečević
asistent: Jovana Bulatović, saradnik u nastavi
- 09:30 Teodora i Anđela Micić, NI
-
Galerija Art55, Ćirila i Metodija 17a, Niš
TEODORA MICIĆ (1998, Svilajnac) i ANĐELA MICIĆ (1992, Kragujevac): BRISANJE - izložba (8-18.5.2024.)
- 10:00 Milan Kacevski, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
MILAN KACEVSKI - izložba dobitnika Velike nagrade Risto i Beta Vukanović, slikari za 2021. godinu (8-21.5.2024.)
- 10:00 Mariovih sto godina, SA
-
Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija), Sarajevo
MARIOVIH STO GODINA - izložba slika i crteža (8-28.5.2024.) povodom stogodišnjice rođenja istaknutog bosanskohercegovačkog slikara Marija Mikulića (1924-1991)
- 10:00 LJupka Erg, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
LJUPKA ERG (1978, Novi Sad): POGLEDI - izložba slika (8-20.5.2024.)
- 12:00 Nadrealizam sada i ovde, BG
-
Galerija Rima, Pariska 8, Beograd
NADREALIZAM SADA I OVDE - izložba povodom stogodišnjice nadrelizma (8-21.5.2024.)
- 12:00 Mirjana Boba Stojadinović, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
MIRJANA BOBA STOJADINOVIĆ (1977, Beograd): MESTOPRIČA - Osvrt na prvih 25 godina rada - izložba (8-25.5.2024.)
- 16:00 Ivana Živić, BG
-
Galerija TransformArt, Svetog Save 6, Beograd
IVANA ŽIVIĆ: NEMESTA - izložba (8-20.5.2024.)
- 08:00 Ciklus: Strip i ilustracija, BG
-
Ciklus izložbi: Strip i ilustracija (9-20.5.2024.)
BORIVOJE GRBIĆ (1972, Beograd)
IVAN ŠAINOVIĆ (1974. Beogradu)
MILOŠ SLAVKOVIĆ (1979, Beograd): Tri amigosa ponovo jašu
- 10:00 Grupa Dim Tim, BG
-
Galeriji Fakulteta savremenih umetnosti, Svetozara Miletića 12, Beograd
Umetnička kolaborativna grupa DIM TIM (Beograd): CONTINUA - izložba (9-23.5.2024.)
https://www.fsu.edu.rs/galerija-fakulteta-savremenih-umetnosti
- 10:00 Bojan Otašević, NI
-
Galerija SLU Niš/Paviljon u Tvrđavi, Niš
dr BOJAN OTAŠEVIĆ (1973, Kragujevac): ČEKAONICA - izložba grafike velikog formata redovnog profesora Filološko-umetničkog fakulteta u Kragujevcu (9-26.5.2024.)
- 10:00 Nikolas Maler: Komplett Kafka, BG
-
Goethe-Institut Beograd/Biblioteka, Knez Mihailova 50, Beograd
NIKOLAS MALER: KOMPLETT KAFKA - Kafkina strip-biografija (9.5.-1.6.2024.)
organizacija: Kulturni centar Beograda, Gete institut, Austrijski kulturni forum, Češki centar Beograd, EUNIC Srbija
- 10:00 Dragoslav Pavle Aksentijević, BG
-
Etnografski muzej, Studentski trg 13, Beograd
DRAGOSLAV PAVLE AKSENTIJEVIĆ (1942, Beograd): KARIJATIDE SNA - retrospektivna izložba slika (9-31.5.2024.)
- 10:00 Giulio Carpioni, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
GIULIO CARPIONI: ALEGORIJA POLETJA - razstava (9.5.-5.6.2024.)
- 10:00 Lazar Leković, BG
-
Galerija '73, Beograd
LAZAR LEKOVIĆ (1968): GRAD, BILO KOJI - izložba fotografija (9-21.5.2024.)
- 10:00 Lora Abci, BG
-
Galerija Centra za grafiku, Fakultet likovnih umetnosti, Pariska 16, Beograd
LORA ABCI (1999, Pančevo): PROPERA PARADA: CARRER DEL MAR - izložba (9-21.5.2024.)
- 11:00 Mónica Rikić, RI
-
Galerija Filodrammatica, Korzo 28/1, Rijeka
MÓNICA RIKIĆ: HIPERTÈLIA - izložba (9-31.5.2024.)
- 12:00 Zoran Pavlović, BG
-
Salon Muzeja grada Beograda, Bulevar kralja Aleksandra 32, Beograd
ZORAN PAVLOVIĆ (1932, Skoplje): PROBUĐENO STANJE SLIKE - izložba (9.5.-2.6.2024.)
- 12:00 Nagrada skupine OHO 2024, LJ
-
Galerija P74, Trg Prekomorskih brigad 1, Ljubljana
Nagrada skupine OHO 2024 - razstava nominirancev (9-28.5.2024.)
Maja Bojanić (1997)
Lucija Rosc (1995)
Dominik Štibernik (1993)
Nežka Zamar (1990)
- 14:00 Saša Montiljo, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
SAŠA MONTILJO: UTOČIŠTE - izložba (9.5.-1.6.2024.)
- 08:00 Gordan Nikolić, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
GORDAN NIKOLIĆ - izložba (10-28.5.2024.)
organizacija: Arte galerija, Studentski kulturni centar, Galerija Dar Mar
- 10:00 Ful Kul buvljak, ZG
-
Boogaloo, Zagreb
FUL KUL BUVLJAK + DJ Tomi Phantasma
- 10:00 Italija kakvu još niste upoznali, MJ
-
Centar za kulturu Nenad Rakočević, Trg Dragana Jovanovića 4, Mojkovac
Arhitekta NEMANJA BOGDANOVIĆ: ITALIJA KAKVU JOŠ NISTE UPOZNALI - izložba fotografija (10-17.5.2024.)
organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu
- 10:00 11. Mrnjau fest, BG
-
Dom omladine Beograda
11. MRNJAU FEST: MAČKENBAL (11/12.5.2024.)
Međunarodno takmičenje mačaka po World Cat Federation pravilima
Udomljavanje na Mrnjau festu
- 10:00 Michelangelo Pistoletto, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
MIKELANĐELO PISTOLETO / MICHELANGELO PISTOLETTO - izložba slavnog italijanskog umetnika i najznačajnijeg predstavnika umetničkog pokreta Arte Povera (10.5.-10.9.2024.)
- 10:00 Antonin Mali, Jan Miko, Kuba Tauš, BG
-
Kula Art Centar, Cetinjska 15, Beograd
ANTONIN MALI, JAN MIKO, KUBA TAUŠ (Prag): DAS UNTERE LICHT / UNUTRAŠNJE SVETLO - izložba (10-17.5.2024.)
- 10:00 Vito Oražem in Lela B. Njatin, MB
-
Kibla, Maribor
KiBela
VITO ORAŽEM in LELA B. NJATIN: SIGNUM PUNCTUM - razstava (10.5.-8.6.2024.)
- 10:00 Bratislav Radovanović, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
BRATISLAV RADOVANOVIĆ (1972, Skoplje/Beograd): PRESEK STANJA - izložba (10-24.5.2024.)
- 10:30 18. Međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja 2024, PG
-
18. MEĐUNARODNI PODGORIČKI SAJAM KNJIGA I OBRAZOVANJA 2024 (10-17.5.2024.) Podgorica
- 11:00 Plečnik in Ljubljana, LJ
-
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
PLEČNIK IN LJUBLJANA: UREJANJE ODPRTEGA PROSTORA - razstava (2.2.-12.5.2024.)
autorica razstave: Darja Pergovnik
Voden ogled po razstavi: avtorica mag. Darja Pergovnik
- 11:00 64. Festival hrvatskih kazališnih amatera (FHKA), VO
-
Kulturni centar Vodice
64. Festival hrvatskih kazališnih amatera (FHKA) (10-12/17-19.5.2024.)
- 11:00 20. Culture Shock Festival 2024, KŽ
-
20. CULTURE SHOCK FESTIVAL 2024 (4.5.-1.6.2024.) Križevci
Kozmološki centar
11:00 Osnove fotografije
voditeljica: Zrinka Zagorec. Uvodničar: Hrvoje Belani (Udruga P.O.I.N.T.)
19:00 Sve što vole mladi
gosti: Eva Ratković, Gabriel Žagar, Luka Brlek, Martin Topljak. Moderator: Ivan Ivanović (udruga-point.hr)
- 11:00 Okroglo za začetek, LJ
-
Lutkovno gledališče Ljubljana, Krekov trg 2, Ljubljana
11:00/17:00 OKROGLO ZA ZAČETEK
Gledališče Aboon, Španija
- 11:00 Mila Gvardiol, BG
-
Blok Galerija, Jurija Gagarina 221, Novi Beograd
MILA GVARDIOL (1979, Beograd): ARHITEKTONSKE VARIJACIJE - izložba (10.5.-22.10.2024.)
Mila Gvardiol - Home (weebly.com)
Mila Gvardiol (@mila.gvardiol) • Instagram photos and videos
- 12:00 Michelangelo Pistoletto, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
MIKELANĐELO PISTOLETO / MICHELANGELO PISTOLETTO - izložba slavnog italijanskog umetnika i najznačajnijeg predstavnika umetničkog pokreta Arte Povera (10.5.-10.9.2024.)
Dodela nagrade GRAN PRI za životno ostvarenje Mikelanđelu Pistoletu + razgovor sa umetnikom
Gran Pri nagradu u vidu skulpture umetnika Petra Hadži Boškova, dodelljuje Kornelija Koneska, ispred Osten Bijenala Skoplje
- 12:00 Mirjana Boba Stojadinović, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
MIRJANA BOBA STOJADINOVIĆ (1977, Beograd): MESTOPRIČA - Osvrt na prvih 25 godina rada - izložba (8-25.5.2024.)
Vođenje kroz izložbu: Miroslav Karić: Razgovori sa prostorima
- 12:00 Cvrčak i Mravica, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
CVRČAK I MRAVICA - predstava po motivima istoimene Ezopove basne (3-12 godina)
Pozorište Bajkograd
igraju: Danilo Petrović, Tijana Nikolić i Marija Karović
500 din
- 12:00 Beatrice Moumdjian, LJ
-
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana
BEATRICE MOUMDJIAN: OBNOVA PRAZNINE. NAJDIŠČA IN ČAROBNA MESTA - končna razstava 19. generacije Šole za kuratorske prakse in kritiško pisanje Svet umetnosti 2022/24 (10.5.-6.6.2024.)
kurator_ke: Blažka Kirm, Lara Zupan, Lin Gerkman, Neža Vengust, Svitlana Ryabishchuk, Vida Šturm
mentorica in mentor: Alenka Gregorič, Vadim Fiškin
vodje šole: Lara Plavčak, Tia Čiček, Urška Aplinc
- 12:00 Jovana Blagojević, BG
-
U10 Umetnički prostor, Kosovke devojke 3, Beograd
JOVANA BLAGOJEVIĆ: KADA RAD RADI? - izložba (10-25.5.2024.)
- 12:00 46. SFeraKon 2024, ZG
-
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Unska 3, Zagreb
46. SFeraKon 2024 - dani znanstvene fantastike (10-12.5.2024.)
- 13:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
Vođenje kroz izložbu i razgovor sa umetnikom
- 16:00 Kultni Disney, ZG
-
KULTNI DISNEY (6.4.-29.6.2024.) Zagreb
Centar za kulturu i informacije Maksimir, Lavoslava Švarca 18
TARZAN (SAD, 1999, boja, 88')
režija: Chris Buck
- 17:00 Das Untere Licht, BG
-
Kula Art Centar, Cetinjska 15, Beograd
DAS UNTERE LICHT / UNUTRAŠNJE SVETLO - multimedijalna izložba umetnika iz Praga (10-17.5.2024.)
Antonín Malý
Jan Miko
Kuba Tauš
Nina Lazić
muziku pušta: Hekate i PicaPica - predstavnici praške andergraund muzičke scene
- 17:00 Mjesec našeg filma 2024, HR
-
MJESEC NAŠEG FILMA 2024 (2-31.5.2024.) Hrvatska
- 17:30 FDU u Kinoteci, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala u Kosovskoj 11
FDU U KINOTECI (11-18.5.2024.)
11.5.
17:30 MALTEŠKI SOKO (SAD, 1941)
The Maltese Falcon
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Meri Astor (Mary Astor)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)
19:30 LOVAC NA JELENE (SAD, 1978)
The Deer Hunter
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)
12.5.
17:30 KONJE UBIJAJU, ZAR NE? (SAD, 1969)
They Shoot Horses, Don’t They?
Uloge: Džejn Fonda (Jane Fonda), Majkl Sarazin (Michael Sarrazin)
Režija: Sidni Polak (Sydney Pollack)
20:00 ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD, 1968)
2001: A Space Odyssey
Uloge: Kir Djulej (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
13.5.
17:30 SAV TAJ DŽEZ (SAD, 1979)
All That Jazz
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Džesika Lang (Jessica Lange)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)
20:00 ISTREBLJIVAČ / BLEJD RANER (SAD, 1982)
Blade Runner
Uloge: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
Režija: Ridli Skot (Ridley Scott)
15.5.
17:30 PLAVI SOMOT (SAD, 1986)
Blue Velvet
Uloge: Kajl Maklahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)
20:00 DRVO ŽIVOTA (SAD, 2011)
The Tree of Life
Uloge: Bred Pit (Brad Pitt), Šon Pen (Sean Penn)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)
17.5.
17:30 AJKULA (SAD, 1975)
The Jaws
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)
20:00 BUNTOVNIK SA RAZLOGOM: NIKOLA STOJANOVIĆ (1942–2021) (SRB, 2024) - dokumentarni film
Režija: Srđan Stojanović
18.5.
17:00 SEVER-SEVEROZAPAD (SAD, 1959)
North by Northwest
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Iv Meri Seint (Eva Marie Saint)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)
19:30 LORENS OD ARABIJE (VB, 1962)
Lawrence of Arabia
Uloge: Piter O’Tul (Peter O’Toole), Alek Ginis (Alec Guinness)
Režija: Dejvid Lin (David Lean)
- 18:00 Biljana Đurđević, BG
-
Galerija i umetnička rezidencija Hestia, Topličin venac 14, Beograd
BILJANA ĐURĐEVIĆ: POSLEDNJA VEČERA - izložba (28.2.-25.5.2024.)
Vođenje kroz izložbu: scenarista Boban Jevtić i umetnica
- 18:00 K. Kafka, sada, BG
-
K. KAFKA, SADA - festival povodom stote godišnjice Kafkine smrti (11-18.5.2024.)
11.5.
Dvorana Kulturnog centra Beograda
K. Film.
18:00 AMERIKA
Vladimir Mihalek
K. Film. Razgovor.
20:00 HANEKEOVA FILMSKA ADAPTACIJA KAFKINOG ZAMKA
K. Film.
21:00 ZAMAK
Mihael Haneke
12.5.
Dvorana Kulturnog centra Beograda
K. Film.
14:00 KAFKA IDE U BIOSKOP
Izdanje Filmmuseum 95
13.5.
Dvorana Kulturnog centra Beograda
K. Film.
19:00 ŽAN-MARI ŠTRAUB I DANIEL IJE U RADU NA FILMU BAZIRANOM NA ROMANU AMERIKA FRANCA KAFKE
Harun Faroki
19:30 JAHAČ NA KANTI ZA UGALJ
Stefan Malešević
19:30 ISTRAŽIVANJA JEDNOG PSA
Aleksandra Njemčik
K. Film. Razgovor.
20:00 RAZGOVOR SA ALEKSANDROM NJEMČIK I STEFANOM MALEŠEVIĆEM
razgovor vodi: dr Marija Grujić
14.5.
Trg Republike
K. Početak.
19:00 MIRAGE NYMPHS - plesni performans
Galerija Artget
K. Početak.
20:00 SEOSKI LEKAR - književno-muzički program
15.5.
Galerija Artget
K. Razgovor.
18:00 SAVREMENA KNJIŽEVNOST U DODIRU SA KAFKOM
učesnik: Vladimir Gvozden
moderira: Katarina Pantović
19:00 KAKO ČITATI KAFKU?
učesnik: Ivan Milenković
16.5.
Galerija Artget
K. Razgovor.
18:00 MAGDALENA PLACOVA: ŽIVOT POSLE KAFKE
učesnici: Tihana Hamović, prevoditeljka, i autorka
moderacija: Katarina Pantović
17.5.
Galerija Artget
K. Razgovor.
18:00 KAKO NAS JE KAFKA PREOBRAZIO?
učesnici: Jelena Kostić-Tomović, Dragan Prole, Petar Jevremović
20:00 KARUSEL K
učesnici: svi
program uz svoje doprinose vode: Katarina Pantović i Jelena Nidžović
18.5.
Galerija Artget
K. Za decu.
13:00 DECA POZNAJU KAFKU - radionica za decu
vodi: Aleksandar Jevtić
15:00 PRAŠINA, BALEGAR I KRISTINA - predstavljanje knjige priča po Kafkinim pričama
učesnici: Dejan Aleksić, Vladimir Vukomanović Rastegorac i Stefan Tićmi, autori Siniša Ilić, ilustrator Zorana Đaković Minniti, jedna od urednica izdanja
K. Razgovor.
18:00 POLITIČKO TELO I POLITIČKA PROTETIKA U DELU FRANCA KAFKE
učesnica: Tatjana Rosić
19:00 IZMEĐU ANTROPOCENA I ZOOPOETIKE: EKOKRITIČKA ČITANJA KAFKE
učesnici: Vladislava Gordić Petković, Uroš Đurković
Likovna galerija Kulturnog centra Beograda
K. Izložba.
20:00 MEDIJAMORFOZE - virtuelna izložba studentkinja i studenata Fakulteta likovnih umetnosti i Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu
Trg Republike
K. Kraj.
21:00 UMETNIK U GLADOVANJU - javno čitanje
učesnici: Đorđe Živadinović Grgur, Gala Šalipur, Eva Voštinić
organizacija: Kulturni centar Beograda, Gete institut, Austrijski kulturni forum, Češki centar Beograd, EUNIC Srbija
- 18:00 Kreativna Evropa na delu: Remix Comix Showcase, NS
-
SKUP, Distrikt, Bulevar Despota Stefana 5, Novi Sad
Kreativna Evropa na delu: Remix Comix Showcase, posvećen projektu Remix Comix - stripovi za nasleđe realizovanom od 2022. do 2024. godine.
18:00 Milica Rašković (predstavnica Deska Kreativna Evropa Srbija): Kako dobiti međunarodnu podršku za projekte iz oblasti kulture? - prezentacija
18:30 Na marginama stripa - projekcija filma
19:00 Panel diskusija sa učesnicima i učesnicama projekta koji su pohađali rezidencije
učesnici: Bojan Dojkić, vizuelna umetnica Lidija Krnjajić, vizuelna umetnica Darija Dragojlović, grafička dizajnerka Asja Komadina
moderacija: Ivana Purtić
20:00 Izložba radova nastalih u okviru rezidencija u Pančevu i Novom Sadu
https://013info.rs/srbija/kreativna-evropa-na-delu-remix-comix-showcase-u-novom-...
- 18:00 Zovišta, NS
-
Galerija Prometej, Svetozara Miletića 16, Novi Sad
Vesna Prugić Mileusnić: ZOVIŠTA - predstavljanje knjige
izdavač: Prometej, Novi Sad
učesnici: Nevena Kamenar, Jelena Stojsavljević, Nera Legac Rikić, Marina Žinić Ilić, Dragana Bošković
moderacija: Nada Sarić
gosti: Slavko Našigaćin - vokalni solista, Čedana Đokić (Divna Forest) - vokalna solistkinja, Tamburaški ansambl Zanatski
- 18:00 Izmišljeni prijatelji, BG
-
Cineplexx u BEO Shopping Centar
IZMIŠLJENI PRIJATELJI (IMAGINARY FRIENDS) - svečana premijera igranog filma
režija: Džon Krasinski
Izmišljeni prijatelji (imaginary friends) - sinhronizovani tizer trejler (youtube.com)
Izmišljeni prijatelji (imaginary friends) - titlovani tizer trejler (youtube.com)
- 18:00 Molijerovi dani 2024, BG/NS/KG
-
MOLIJEROVI DANI 2024 (8-11.5.2024.) Beograd, Novi Sad, Kragujevac
Novi Sad, Zenit Books, Njegoševa 24
Kristijan Laks: Crvena figura plodnosti
učesnici: Kristijan Laks, Jovan Gvero, strip kritičar, Dejan Savić, izdavač
- 18:00 10. Dani slovenačkog filma 2024, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
10. DANI SLOVENAČKOG FILMA 2024 (10-14.5.2024.)
Sala Makavejev, Uzun Mirkova 1
18:00 LUKA MARS / MARSOVA LUKA (SLO, 2019) - kratki dokumentarni film
Režija: Mauro Lainšček
PLES NA KIŠI / PLES V DEŽJU (JUG, 1961)
Uloge: Miha Baloh, Duša Počkaj
Režija: Boštjan Hladnik
20:00 BIK (SLO, 2019) - kratki igrani film
Uloge: Jure Ivanušić, David Čeh
Režija: Bojan Labović
BESNE LISICE / STEKLE LISICE (SLO, 2017)
Uloge: Jure Ivanušič, Iva Krajnc Bagola
Režija: Boris Jurjašević
- 18:00 9. Somborski književni festival 2024, SO
-
Gradska biblioteka Karlo Bijelicki, Kralja Petra I 11, Sombor
9. SOMBORSKI KNJIŽEVNI FESTIVAL 2024 (10/11.5.2024.)
Razgovor i čitanje: Dragana Mladenović i Ljubomir Koraćević
moderacija: Tamara Babić
- 18:30 Zauvek | Hladni rat, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
18.30 ZAUVEK (Danska/Island/Norveška, 2024, 99 min) - igrani film (drama, naučna-fantrastika)
režija: Ula Salim
Zauvek/ Eternal | Five Stars Film Distribution (youtube.com)
Terasa Kolarca
20.30 HLADNI RAT (Poljska/Velika Britanija/Francuska, 2018, 85 min) - drama
režija: Pavel Pavlikovski
Hladni rat oficijelni trejler - YouTube
- 18:45 MET Opera 2023/2024, BG
-
Cineplexx UŠĆE Shopping Center
MET Opera 2023/2024 (21.10.2023.-11.5.2024.) - direktni prenosi najpopularnijih opera
18:55 MADAM BATERFLAJ - satelitski prenos uživo
- 19:00 Dragoslav Krnajski, BG
-
Galerija B2, Balkanska 2, Beograd
DRAGOSLAV KRNAJSKI: JIGSAW PUZZLES - izložba (11.5.-9.6.2024.)
- 19:00 Josipu u čast, BG
-
Legat Slavenski, Trg Nikole Pašića 1/V, Beograd
JOSIPU U ČAST, povodom obeležavanja dana rodjenja Josipa Slavenskog
Gudački kvartet Meraki: Gudački kvartet broj 5
dr Marija Ćirić: Zvuci pokretnih slika - muzika u srpskom - jugoslovenskom filmu - promocija knjige
učesnici: O knjizi će govoriti dr Snežana Nikolajević, dr Tijana Popović Mladjenović kao i autorka, dr Marija Ćirić.
organizacija: Sokoj - organizacija muzičkih autora Srbije
- 19:00 17. Majske muzičke svečanosti 2024, SA
-
Muzička Akademija Univerziteta u Sarajevu, Josipa Štadlera 1/II, Sarajevo
17. MAJSKE MUZIČKE SVEČANOSTI 2024 (11.5.-13.6.2024.)
- 19:00 19. TREPS 2024, ZG
-
Centar za kulturu Trešnjevka, Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb
19. TREPS festival plesa 2024 (10-12.5.2024.)
Urbani plesni stilovi
- 19:00 Praznik rada, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
PRAZNIK RADA (BIH/Srbija/Turska, 2024, 113’)
režija: Pjer Žalica
uloge: Muhamed Hadžović, Emir Hadžihafizbegović, Boris Isaković
- 19:00 3. Novosadske pozorišne igre 2024, NS
-
Pozorištu mladih, Ignjata Pavlasa 4, Novi Sad
3. NOVOSADSKE POZORIŠNE IGRE 2024: POGLED U BOLJU BUDUĆNOST (8-15.5.2024.)
PLIŠANA REVOLUCIJA (17+)
Osiječki Kulturni centar
režija: Vanja Jovanović
- 19:00 Ciklus: Poezija uživo: Nemanja Ćurčić, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Ciklus: Poezija uživo! (u saradnji sa Radio Beogradom 2, uz direktan prenos): NEMANJA ĆURČIĆ
besplatno
- 19:30 29. Međunarodni festival malih scena 2024, RI
-
Hrvatski kulturni dom na Sušaku, Rijeka
29. MEĐUNARODNI FESTIVAL MALIH SCENA 2024 (6-12.5.2024.)
J. Adams: GIDIONOV ČVOR
- 20:00 20. Танц фест / Dance fest Skopje 2024
-
20. ТАНЦ ФЕСТ / DANCE FEST SKOPJE 2024 (11.4.-17.5.2024.)
- 20:00 Zorba, KG
-
Knjaževsko-srpski teatar, Daničićeva 3, Kragujevac
Džozef Stajn, Džon Kender, Fred Eb: ZORBA (130 min) - prva repriza mjuzikla u dva čina
režija: Vitold Mazurkijevič
iIgraju: Saša Pilipović, Nenad Vulević, Jasmina Dimitrijević, Milica Majstorović, Ljubica Gašparović Jevtović, Aleksandar Milojević, Dragan Stokić, Dragoslav Tanasković, Petar Lukić, Bogdan Milojević, Ivan Vidosavljević, Marija Rakočević, Dušan Stanikić, Jovana Rakićević, Snežana Marković, Helena Đusić, Uroš Dimitrijević, Nemanja Šapić
plesači: Sandra Luković, Snežana Marković, Jovana Rakićević, Helena Đusić, Uroš Dimitrijević, Nemanja Šapić
horski pevači: Saša Pilipović, Jasmina Dimitrijević, Ljubica Gašparović Jevtović, Aleksandar Milojević, Dragoslav Tanasković, Jovana Rakićević
prevod: Stefan Pavlović
prepev songova: Jasmina Dimitrijević
scenografija: Ana Kolbjanova
kostimografija: Jelena Janjatović
koreografija: Jovana Todorović i Dejan Otašević
scenski pokret: Jovana Todorović
dizajn svetla: Radomir Stamenković
korepetitorka solista i hora: Ljubica Gašparović Jevtović
- 20:00 Knjiga o Milutinu - 200, BG
-
Zvezdara teatar, Milana Rakica 38, Beograd
Danko Popović: KNJIGA O MILUTINU - 200 izvodjenje
režija: Egon Savin
igra: Nenad Jezdić
- 20:00 18. Ars Organi Sisciae 2024
-
18. ARS ORGANI SISCIAE 2024 (5-12.5.2024.) Zagreb, Martinska Ves, Voloder, Hrvatska Kostajnica, Sisak
Bazilika sv. Antuna Padovanskog, Zagreb
Marija Ticl - sopran
Tomislav Žužak - saksofon
Alen Kopunović Legetin - orgulje
- 20:00 Greta, NI
-
Narodno pozorište Niš, Sinđelićev Trg bb, Niš
Luc Hibner: GRETA - premijera predstave
režija: Nevena Dimitrijević
- 20:00 31. Festival glumca 2024, IL/ŽU/OT/VI/VU
-
31. FESTIVAL GLUMCA 2024 (10-19.5.2024.) Ilok/Otok/Vukovar/Županja/Vinkovci
izbornica: Ksenija Prohaska, glumica
Otok, Dom kulture
Svečanost otvaranja festivala
Skupina autora: KAJ JE LJUBAV
Kulturna udruga Glumački festival u Krapini i Zagrebačko Gradsko kazalište Komedija
režija: Adam Končić
- 20:00 Dani evropskog filma 2024, SA
-
Kino Meeting Point, Hamdije Kreševljakovića 13, Sarajevo
DANI EVROPSKOG FILMA 2024 (10-19.5.2024.)
BOSONOG NA STRNIŠTU (Češka, 111 min)
besplatno
- 20:00 The Minestompers, Clockwork Psycho, Žulj, LJ
-
Orto bar, Ljubljana
THE MINESTOMPERS (Ger)
https://theminestompers.bandcamp.com/album/the-minestompers-vs-psycho-tendencies-split-ep
CLOCKWORK PSYCHO (Slo)
https://open.spotify.com/artist/5cUUE6CuxPzEuBGTknBc2W?si=beheUen-Qb6PBkOJDZCkDA
ŽULJ (Cro)
https://open.spotify.com/artist/6S2W3ryde7yTPWIQEJ76rK?si=rhwMoRs6ShusE6hxZFRidw
- 20:00 Sirenin klub, BG
-
Dorćol Platz, Dobračina 59b, Beograd
SIRENIN KLUB - prva repriza baletske predstave
producenat i DJ MarkO Nastić i Berlin Ballet Company
2500/3500 din
- 20:00 EntreQuatre, BG
-
Dom omladine Beograda
Kvartet klasičnih gitara ENTREQUATRE (Španija): LOS SONIDOS DE LA TIERRA - ZVUCI ZEMLJE- najavni koncert ArtLink festivala 2024: Muzika planete
entreQuatre | cuarteto de guitarras: Manuel Paz, Seila González, Jesús Prieto, Carmen Cuello
EntreQuatre · La vuelta al mundo en 4 guitarras (youtube.com)
- 20:30 Bijelo dugme, SA
-
Dom Mladih Sarajevo
BIJELO DUGME: DOŽIVJETI STOTU - turneja 50 godina benda
- 21:00 Marko Ciciliani, NS
-
Galerija Kulturnog centra Vojvodine Miloš Crnjanski, Vojvode Putnika 2, Novi Sad
MARKO CICILIANI (Grac): WHY FRETS? - DOWNTOWN 2083 - koncert
- 21:00 Noise Gate + Lust 4 Thrust + Aheron, NS
-
CK13, Novi Sad
NOISE GATE (Novi Sad) - groove metal
https://www.facebook.com/noisegateNS
https://www.instagram.com/noisegatens/
youtube.com/@terriblefirstimpression922
https://soundcloud.com/noise-gate-44080464LUST 4 THRUST (Novi Sad)
https://www.facebook.com/lust4thrust
https://www.instagram.com/lust4thrust/
https://www.youtube.com/@lust4thrust
https://lust4thrust.com/AHERON (Novi Sad) - symphonic metal
https://www.youtube.com/@aheron.official
https://www.instagram.com/aheron.official/ - 21:00 Brkovi, BG
-
Kalemegdan Beograd
BRKOVI - koncert povodom 20 godina postojanja
https://www.facebook.com/punkfolkwellness
https://www.instagram.com/brkovifolk/
https://youtu.be/uLueJ2E72u0?si=_jp80N5TQmRzAaQB
https://youtu.be/q32YP5uUPDk?si=A0Coqtg2S8lp87da
https://youtu.be/64IOkOQZzGY?si=4Cq2qsbvjsaGYlAr
https://youtu.be/ZbBYp3VhEGY?si=AmmkdW8diXKBNjLg
https://youtu.be/9x7KzExipus?si=nDlLn8dDOs6dSpXR
- 21:00 The Tiger Lillies, ZG
-
Studentski centar, Zagreb
THE TIGER LILLIES (London) - koncert
https://www.youtube.com/watch?v=r_XhlZrL64Q
https://www.instagram.com/thetigerlillies/?hl=en
https://open.spotify.com/artist/72o2T9aqYR2PFNYpzYrMmw
29/33/37 eur
- 21:00 18. Vox Feminae festival 2024, ZG
-
18. VOX FEMINAE FESTIVAL 2024 (3-26.5.2024.) Zagreb
Dvorište Medike, Pierottijeva 11
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- 10. Dani slovenačkog filma u Jugoslovenskoj kinoteci
- Preminuo Svetomir Arsić Basara
- Obeleženo 180 godina Narodnog muzeja Srbije
- Pistoletov poziv na razum i kreativnost
- Preminuo Ivan Ivanji
- Lorencijev Frančišek u Bitefu
- Maj mesec matematike (M3) prvi put u Novom Sadu
- Pitanje opstanka u fokusu Srećka Horvata na 17. Beldocsu
- Crteži evropskih umetnika iz zbirke Narodnog muzeja
- Selaković preuzeo dužnost od Maje Gojković
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav